Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még venni dízeles kocsit?

Érdemes még venni dízeles kocsit?

Figyelt kérdés
Abszolút nem értek a kocsikhoz, ezért kérdem, érdemes-e még dízeles kocsit venni? Használtan gondoltam.
2021. nov. 28. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Nem.
2021. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
2021. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
69%
Attól függ, hogy milyet és milyen használatra.
2021. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Használtan korábban se szívesen vettem volna. 3 éve vettem egyet újonnan. Euro 6, mindenhova bemehetek vele. Napi 500-600 km-t autózom autópályán. Elektromosból olyat, ami ezt minden körülmények között kibírja úgy hogy nem kell kényszerpihenőt tartani töltés miatt, nem tudtam volna megfizetni. Benzinesből meg önszívatásnak éreztem volna, hiszen saját zsebből tankolok, nem fizeti senki.

Kerületen belül futkosni, városhatár táblát szinte soha el nem hagyni, két sarokra járni, 5 km-re munkába, gyerekkel oviba, iskolába rohangálni se használt, se új se használt nem éri meg, de ez eddig is így volt. De ilyen használatra még a benzines is határeset szerintem.

2021. nov. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
Igen , de inkább holland svajc német részekről , fillerekert adjak mert ott már kitiltják azokat .
2021. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
55%

Én akkor vennék dízelt, ha tényleg annyit járkálok vele, és lehetőleg hosszabb távokat!


Amire figyelnék, ha Budapesten laksz vagy jársz fel ide, akkor mindenképpen Euro 5-től felfele gondolkozz csak, mivel tervben van az Euro 5 alatti dízelek kitiltása a városból. Ez még csak terv, de sanszos, hogy meg fogják lépni!

2021. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Vidéken élek. Szívem szerint nem vennék dízelt, de pickupra lenne szükségem (pl. a Ford Ranger nagyon tetszik), azokból pedig alig van benzines.

Ér valami hátrány, ha dízeleset veszek?

2021. nov. 28. 13:06
 8/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
67%
A korábban leírt dolgot leszámítva, nem igazán érhet hátrány, maximum még az AdBlue mizéria érinthet, de hiszem, hogy az csak ideig-óráig hiszti téma!
2021. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Most érdemes igazán. A dízel technika mostmár kiforrott, viszonylag olcsón javítható, nincs az, mint a 2010-es év környékén pl, mikor mindenki rettegett még a befecskendezők halálától. Most pikk-pakk megoldják bármelyik műhelyben. Illetve amit észrevettem, csend van a dízelkitiltások körül. Oké, Karácsony úr befenyítette a budapestieket, de egyenlőre nem látok reális esélyt a dízelek kitiltására. Illetve az euró 5 és 6os dízeleket ez sem érinti. Az Adblue pedig semmilyen szinten nem számíthat, hiszen nem volt valódi hiány, hanem a média generálta a pánikot, mint pl most az omikron vírussal. Nincs valódi veszély, hanem egy szándékos pánikkeltés. Szóval vedd nyugodtan.
2021. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha a használat indokolja akkor igen
2021. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!