Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen Autót ajánlanátok erre...

Milyen Autót ajánlanátok erre a célra?

Figyelt kérdés

Szevasztok autóvásárlás előtt állok és eléggé tanácstalan vagyok mivel igen sok modell és márka beleesik a keretembe.


Tehát amire kellene:

-évi 25ezer körüli futás, kb.70% országút/pálya és 30% város

Tehát ilyen mindenes autó, kezdve az 5 utcányira eső bolttól, az évi ~2400km es nyaralásig.

Kényelmes és legfőképp megbízható autó/konstrukció legyen.


Kitételek:

~kb. 6Millió Forint keret

-legalább 2013as vagy újabb évjárat

-200ezer km alatt

-Autómata váltó


Amiket eddig néztem:

Bmw F10/11, 20/30d (2014/2017)

Audi A6 C7 2.0/3.0TDI (2013-2016)(itt a Dsg váltó nem annyira bejövős mit a konzern többi tagjánál)(a BiTDI meg nem esik a keretbe)

VW Passat B8 2.0TDI (2015-17)

Skoda Octavia RS 2.0CRTDI (2014-2017)

Skoda SuperB 2.0TDI (2015-2017)

Opel Insignia B (ez kiesett, láttam az Ultimate Fullos modellt és meglepően gyenge minőségű beltere volt)

Infiniti q50 2.2CDI merci motorral/váltóval (2015-18)

Renault Talisman 1.6Dci? (2015-18) tetszik a modell csak gyengének tűnik?)


Ti milyen modellt ajánlanátok? Esetleg a listáról, de akár más is lehet. Bármilyen véleményt/esetleg személyes tapasztalatot szívesen meghallgatok.


Köszönet mindenkinek aki válaszól/t.



2021. nov. 29. 04:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket kinéztél, azok pont jók lehetnek erre a célra. Természetesen ezek mind olyan autók, amik most még pár évig lehetnek problémamentesek, de egyébként már 10 év körül előjöhetnek költséges problémák mindegyikkel - gondolom, ez nem lep meg, ha ilyen kategóriában nézelődsz.


Ha az Insignia B beltere gagyinak érződött, akkor a Talisman szerintem máris kilőhető a listáról, mert az nem különb (sőt).

Gyengének kérdés, hogy kinek mi a gyenge, az 1.6-os dCi is simán tudja tempomattal kényelmesen a 140 körüli pályatempót, annak lehet gyenge, aki kifejezetten szereti ha van "nagy menés" az autóban. Ahhoz tényleg gyenge.


A BMW F10/F11-et azért hagynám ki a listából, mert ez pont az a generáció, ahol a kigyulladós probléma van. Ez javítható, megelőzhető, ha mégis ilyet szeretnél (mert egyébként ezen kívül jó autók, főleg a 3.0), akkor ezzel egyből foglalkozni kell.


Az Audi 3.0 V6 TDI méltán nagyon jó hírben áll, nekünk is van a családban 2014-es Audi A6 Allroad-ban ennek a motornak a gyengébbik változata, már 260 ezer km-t mentünk vele, még mindig nem volt vele probléma. Egyébként is csak jót tudok róla mondani, rendszeresen használjuk Németország-Magyarország távon, nagyon kellemes társ erre a célra, az összeszerelési minőség példás, most sem zörög, lóg, lazul benne semmi.


A 2.0 TDI is egy jó motor, de nem jellemző rá az a kulturált működés, és az a tényleg elképesztő hosszú élettartam, ami a 3 literesre igen.

Az RS Octavia ennek ellenére csábító lehet, de valójában az erős motoron és valamelyest felkeményített futóművön kívül nem tud sokat, semmiképpen nem sportautó. A Passat B8 szerintem nem éri meg a felárat akár az Octaviához mérten, akkor már inkább Audi, de ez személyes preferencia kérdése.


A SuperB hatalmas teret kínál, az Octaviához hasonló minőségben. Ha fontos, hogy főleg hátul fejedelmi legyen a helykínálat, akkor jó vétel, egyébként nekem sosem jött át.


Mercedest nem látok a listában, pedig a Mercedes dízelmotorok terén továbbra is nagyon jó. A dizájn - főleg belül - megosztó, és a C-osztály esetében nagyon sok visszahívás, elektronikai hiba volt, de az E-osztály W212 egy egészen jó típus, érdemes lehet megnézni.

2021. nov. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek közül inkább a Octavia/Superb.

Árban jó, minőségben nem marad le nagyon, alkatrészek is olcsóbbak. Presztizs nem lesz akkora mint egy Audiban de sokat megspórolsz majd.

2021. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt,

Végül egy 2016-os BMW 530d Touring-ra esett a választás

2021. dec. 9. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!