Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vétel után...

Használt autó vétel után érdemes átmosni a motort egy dupla olajcserével vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok?
2021. nov. 29. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Ha szívednek kedves kocsit vettél, megéri megtartani, akkor nem kell sajnálni azt a kanna olajat. Akármilyen is a kcsi, leresztés után 0W20-at tölts bele, megjáratod, pár tíz

kilométer után olaj le, szűrő eldob, és beleöntöd a véglegest..az is fullszint legyen.

Én is ezt tettem, kimostam rendesen...az előző tulaj nem is tudom mit használt.


Tízezret megért a mosás 0W30-al.

2021. nov. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem normális esetben felesleges. Esetleg a második olajcserét majd hozd kicsit előrébb.
2021. nov. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felesleges.


Nekem konkrétan egy bontott szelepfedelet kellett vennem renaultra, mivel annyira el volt kokszolódva a kartergáz járat, hogy nem tudott szellőzni a motor, a vastag drótot nem tudtam átfúrni a lukakon.

Orrán száján hányta ki az olajat.


Csere után porszáraz lett a motor.

2021. nov. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, de nagyon sok olyan "felesleges" dolog van, amit nyugodtan megcsinálhatsz, ha úgy gondolod, hiszen ártani nem ártasz vele. Ha igazán gondos tulaj akarsz lenni és nem csak eldobható használati tárgyként gondolsz az autóra, akkor mosd át nyugodtan.
2021. nov. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak motortisztító adalékok, úgyhogy kár duplán olajat és szűrőt cserélni. Azt csak beleöntöd a motorba régi olajhoz, járatod pár percet, kiengeded, és mehet bele az új olaj.

Pl: [link]

2021. nov. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felesleges
2021. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Érdemes, én megcsináltam a mosós olaj 10km-alatt olyan fekete lett mintha mentem volna vele már 10,000-et, nem tudom milyen kotvány olajat használhatott az előző tulaj de durva volt, bár az is lehet sose cserélte...


Mindenesetre mosás után jó lett, meg elcsendesedett a motor.

2021. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most egy jó minőségűre ki lett cserélve, de elképesztően fekete volt ami benne volt. Most hogy le lett cserélve, szerintetek mi a jó megoldás? 3000km után megint lecserélni? Nem én cseréltem, hanem szerelő(nem volt motormosás). Ti mit csinálnátok?
2021. dec. 3. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
ha jó olajat raksz bele teljesen feleleges mosatni, meg haamr lecserélgetni, tartsd be a kb 10ezret és kész
2022. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!