Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a szerelőm leégette a...

Ha a szerelőm leégette a kuplungot, mert el akarta nekem adni, akkor tehetek valamit vagy veszett fejsze?

Figyelt kérdés
Elvittem szerelőhöz az autómat, mert nehezen vette a sebességeket, erre ő behúzta a kéziféket és padlógáznál csúsztatta a kuplungot, aztán amikor mentünk próbakörre, hogy kipróbálja nagyon büdös kuplung szag volt az autóban. Aztán mikor eljöttem, éreztem a kuplungon, hogy mostmár fent fog, pedig eddig középen fogott. Tehetek valamit vagy be kell nyelnem a javítási költségeket és nem menni többet hozzá?
2021. nov. 30. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly?
2021. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen
2021. nov. 30. 16:27
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy diplomás mekmester szerelő lehet, én többet nem vinném hozzá.
2021. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Mondtam már milliószor: aki garázsjancsikhoz viszi az autóját, az ne várjon jobbat. Nem kellett volna fillérbaszóskodni, normális szerelőhöz kellett volna vinni és ott nem jártál volna így. A normális szerelő leigazolható és visszakereshető, ezért nem tudnak ilyet csinálni. Ha tudnád nekünk hányszor rikácsolnak, hogy "hú hát az nagyon drága". Hát akkor vidd a sarki parasztgyerekhez, aki mindenhez IS ért. Akinek nem ér pár ezer forintot az, hogy mindenről papírt kap + garanciát, aminek köszönhetően védve és biztosítva van, az meg is érdemli, hogy így járjon.


Veszett fejsze nyele.

2021. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendes szerelőműhelyről van szó és nem is olcsón csinálják a dolgokat, azt mondta tele is vannak mostanában. Aztán kinyögte, hogy a legnagyobb tétel a kuplung lesz, 80 ezer munkadíjjal együtt(abból 35 a munkadíj). Ez amúgy reális ár vagy átlagon felüli? 16 éves autóról beszélünk.
2021. nov. 30. 16:54
 6/14 anonim ***** válasza:
Hagyd el,szerintem.És nem árt legalább az ismerőseidnek is fölhívni a figyelmét erre a "mester"emberre.
2021. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

4 honnan tudod, hogy hová vitte?

Engem már bosch műhelyben is akartak hülyére venni, egyébként látszott, hogy sötétben tapogatóznak, és egy öreg vw-s szaki (szintén hivatalos műhely, de más árkategória) megtalálta a filléres hibát.

2021. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem tavaly 19 éves autóra mondtak 250ezret kuplungcserére, szóval örülj ennek.
2021. nov. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
#7 Nem mondom, hogy nincs ilyen, de 10-ből talán 1. Mint mondtam, egy rendes hivatalos szerviz papírt ad. Cégpecsét, műhelyvezető aláírás, szerelő neve és aláírása. Illetve fogyasztóvédelmi előírásoknak köszönhetően garancia. Ezek miatt nagyon kockázatos ehhez hasonlókat csinálni, mert a szerviz nem tud kibújni a felelősség alól. Persze sok ember csak lenyeli a békát és elmegy máshová, max így egy rossz értékelést google-ön, de jogi lépéseket nem tesz. Viszont csak egyetlen egy ember kell, aki veszi a fáradtságot és panaszt tesz az NFH-nál és csődbe pereli a céget. Pont emiatt kockáztat ilyenekkel csak 10-ből 1 hivatalos szerviz és pont emiatt "tudom", hogy garázsjancsihoz vitte. Oké, lehet hogy ő pont kifogta azt az 1-et a 10-ből, de akkor is 90% az esélye, hogy igazam van.
2021. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy lehet felismerni egy garázsjancsit? A hozzám legközelebb levő szervizbe vittem, amit a Google Térképen találtam. Ott a neve, jó értékelések stb. Honnan tudjam hogy ilyen átbaszósak?
2021. nov. 30. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!