Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sötét van, tolatáshoz...

Ha sötét van, tolatáshoz milyen lámpa szokott segíteni?

Figyelt kérdés
Előző autómon 2 tolatólámpa volt hátul, azzal teljesen jól láttam hátrafele, most vettem egy másik autót és csak jobb oldalon van egy gyenge tolatólámpa, ezzel kéne látni hátrafele vagy azt mondják a gyártók, hogy hülyegyerek úgysem tolat sötétben vagy mi?
2021. dec. 1. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Vészvillogó.
2021. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
féklámpa segít, de még ködlámpát is használhatod
2021. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Tolatólámpa, ködlámpa, féklámpa, vészvillogó.🤷‍♂️ Ha ezek mind világítanak és te úgy sem látsz hátra, akkor nem az autóval van a probléma.
2021. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a tolatólámpa célja mások tájékoztatása, hogy tolatsz, és nem az út megvilágítására való.

Még soha nem kerültem olyan helyzetbe, hogy vaksötétben kellett volna tolatni és alkalmi segítő sincs. De ha kerülnék, akkor előbb megnézem mi van a kocsi mögött, és nyitott ajtóval, hátrafelé nézve mennék lassan.

2021. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Akkor a tolatólámpát kéne erősebbre cserélni. Én még nem láttam olyat, aki ködlámpa, féklámpa, viszvillogó trióval tolatott.
2021. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is az előzőn 2 volt, a mostanin 1, egy világ dőlt össze bennem, amikor megtudtam, mert nem szeretem az aszimmetrikus dolgokat:D De legalább nem úgy van megoldva, hogy egyik oldalt piros, másikon meg átlátszó, hanem alapból nem látszik, hogy mi van ott, ha nem ég. De annak az 1-nek is nagy fényereje van, szerintem az is ledes, tolatókamera nélkül is elég jó, azzal meg tökéletesen lehet látni teljes sötétben is. Úgyhogy szerintem is a fényerővel lehet gond, vagy ha nem, akkor tényleg féklámpa, meg minden más segítségével lehet valamennyire jobban látni.
2021. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

#4 mindkettő a célja, a terület megvilágítása is cél.


Sőt, az én egyik autómnál kifejezetten úgy van tervezve a tolatólámpa hogy ha mondjuk tolatsz rá a falra, és a vetített fény eltűnik a kocsi mögött és már nem látod a falon, akkor van XY centiméterre a faltól.

2021. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
#4 ha egy sedan-nal tolatsz, akkor majd ne nagyon nyitogasd a csomagtérajtót, mert úgy £ófaszt sem fogsz látni...
2021. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. a trágárságodat nem értem, de a megjegyzésedet sem. Nem hátul, hanem magam mellett nyitom ki, és figyelek a kocsi mögé, hátra fordulva.
2021. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Utólagos tolatólámpa?


Én is imádom, hogy az öreg autómon hátul 2x21Watt tolatólámpa van...

Simán lehet vaksötétben tükörből tolatni vele.

2021. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!