Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkeserítő, bizonytalanságérze...

Elkeserítő, bizonytalanságérzet akkor, ha az autót szerelőhöz kell vinni?

Figyelt kérdés

Tapasztaltok valami furcsa hangot, jelenséget az autón. Beszéltek a szerelővel, mondja majd vidd el megnézi... Olyankor ti is mindig feszültebbek lesztek? Olyan fura érzés, hogy nah, vajon mi a bánat baja lesz, mennyibe fog kerülni stb stb?

Nem a pénz miatt írom, mert sajnálnám rákölteni, nahmeg kopó alkatrészek amik idővel cserések lesznek úgy is stb... Hanem ez a hülye érzés. Bizonytalanság, feszültség. Ha a baj nem olyan jellegű nyilván az autót addig is használod.



2021. dec. 3. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Inkább az a bajom, hogy rohadtul nem bízom a szerelőkben, horror sztorikat hallok.
2021. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

én tartom karba a kocsit, szerelőhöz csak olyan munkára viszem, amit nem akarok vállalni, de olyankor is pontosan tudom hova kell nyúlni

így nincs a leírt rossz érzés

2021. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem értek annyira az autókhoz, ami még tanulható is lenne néhány esetben ahoz se helyem se szerszámom nincs. Nincs rossz tapasztalatom a multból a szerelőmmel, illetve a mostani autóm amit rendszeresen egy helyre viszek azzal sem. Nem ebből adódik ez az érzés. Nem tudom mi ez. Idegesítő... Olyan bizonytalanságérzet vagy nem is tom mi...
2021. dec. 3. 15:41
 4/13 A kérdező kommentje:
És más probléma, hiba esetén nem tapasztaltam még ezt csakis az autónál. Mondjuk napi használatban van, fontos, hogy mindig rendben legyen nálam...
2021. dec. 3. 15:43
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nekem már magából az autózásból is elegem van. Szeretem az autókat szerettem vezetni, de valahogy elegem lett a sok idétlenből + hogy állandóan van valami kinja ezeknek a szarkupacoknak. Évi 25-30.000km-et mennem kell vele, de ha valamivel ki tudnám váltani én lennék a legboldogabb. (Éppen egy 400-500.000 forintos szerviz elött állok :D )
2021. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se azzal van bajom, hogy költeni kell rá hanem, hogy nagyon nehéz normális szerelőt találni. Márkaszerviz 26 ezres óradíjakról ne is beszéljünk.

12-15 ezer körül már örül az ember ha talál egy normálisat. Iszonyú sok a kókler. Saját szememmel láttam mikor az egyik szerelő légkulccsal ráveretve érzésre csinálta a fékcserét meg a futóműalkatrészek cseréjét.

Nem véletlen van megadva mindenhez a nyomaték érték amire le kell húzni. Aztán meg majd csodálkozik az ember pár év múlva ha cserélni kell, hogy nem akar szétjönni úgy rá van veretve a csavar vagy egy nagyobb fékezésnél leszakad a túlhúzás miatt.

2021. dec. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Én is érzem ezt. És cseppet sem reális, hogy mindenki magának szerelje az autóját, pláne nem a modern, egyre bonyolultabb autóknál. Úgy van ez kitalálva, hogy 5 évig használjon az ember egy új autót és vegye a következőt...
2021. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem azért rossz, mert biztonságérzetet ad ha ott az autó, és ha bármi dolgom van akkor egyből mehetek. Amit tudok én is magam megcsinálom, eleve így is nőttem fel, hogy mondjuk egy termosztát, vagy fékpofa/tárcsa cseréért nem kell szerelőhöz vinnem. De kuplungot lassan ideje lenne cserélni, meg vezérlést is, ezekhez annyira nem szívesen nyúlnék. Ugyan megrendelem ezeket neten, de ugye a szerelők ezeken is szakítanak, így biztos csúnyán néz majd rám ha én viszem az alkatrészt. Igaz nem most először van ez így.
2021. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#5 na ez az, rá lehet költeni egy autóra százezreket, minden rendben van, egészen addig amíg elő nem jön 1 másik hiba. Végtelen kör. Vettem inkább egy elektromos rollert és inkább azzal járkálok minden hova, avval legalább ott megyek ahol akarok, úton, járdán, és nem tart fel senki :D
2021. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
El kell menni szakemberhez, és gyógyszert kell felíratni.
2021. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!