Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Yaris vagy Opel Astra...

Toyota Yaris vagy Opel Astra G a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Friss jogsis vagyok és szeretnék venni egy autót. A keret max. 500.000 Ft.

Fontos az alacsony fogyasztás, minél kevesebb szervízelés és a biztonság. Tudom, hogy ennyi pénzből nehéz jó autót vásárolni, de egyelőre ennyire telik. Arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek az Opel Astra G vagy a Toyota Yaris 1.3 a biztonságosabb?



2021. dec. 10. 06:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ilyen. Minden autó megvédHET köbö 60 km/h-ig, afölött már minden csak a szerencsén múlik. Ráadásul ennyi pénzért nem kapsz ép autót, úgyhogy az a 60 jó lesz 40 km/h-nak ebben az esetben. Talán. Vagy kevesebb. Az a titok, hogy ne dobd el. Ilyen árú autónál csak azt nézd, hogy menni tudjon. Ilyenek, hogy kényelem meg védelem, illetve kevés szerviz azt engedd el. Amit tudsz csinálni, az az, hogy a fékeket megnézed, hogy jó állapotban vannak-e. Hogy legalább legyen esélyed megállni.


De mondom, ne parázz rá, ne dobd el, aztán akkor nincs gond.

2021. dec. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Az utóbbi időben úgy felmentek az árak, hogy 500ból tényleg nagyon az alját kapod meg a piacnak.


Ellenben swiftből ennyiért totál normálisat tudsz venni

2021. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

500ert vettem tavaly decemberben fabiat.

Elotte egy ‘96os swift volt.

Azert egyikse mai auto, illetve tank biztonsag.

De kenyelem osszehasonlithatatanul nyulik a fabia fele a csendes utasterrol nem is beszelve.

O helyett 6 legzsak

Es meg sorolhatnam.

Swiftet csak akkor vennek ujra ha tenyleg csak egy kozlekedo edeny kell mindegy milyen csak menjen

2021. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mivel a tenyleges allapot a biztonsag kerdést elégge befolyasolja ezert passz, de ha mar baj van es muszaly valasztani, akkor ebben az arkategóriaban biztosan a G Astraban erjen. 4* az NCAP-n, az a maga koraban jó volt.

Mindket autó többfele variaciojat vezettem, az Astra nagysagrendekkel masszívabb benyomast kelt. A Yaris meg egy játékos kiautó a projektoros műszeregyseggel. Mondjuk ez amilyen funky annyira tud zavaró lenni, ha megszoktad előtte h le kell kicsit pillantani a km orara, nem pedíg jobbra közepre... Vezetni az Astrat jobb, stabilabb, bar a mi G Astrank riviera kiadas volt a szeria vegeről ezert erősebb rogókkal szerelték.

Motorikusan en a Yarisban biznek jobban, de a pontos előelet ismeretenek hianyaban ez kis súllyal szerepelne a döntes meghozatalaban.

2021. dec. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha 100 km/h-val ütközöl akár egy minimálisan deformálódó akármiben a falnak, ami tele van légzsákkal, attól még szétszakadhatsz, illetve a lendületmegmaradás miatt a szerveid folytatnák útjukat... Szóval védhet ott akármilyen karosszéria. Viszont, elnyelni el tud az ütközés erejéből és ha jól csinálja, akkor megúszod. Csak ezek a fránya műanyag darabok amik szétvág(hat)nak.
2021. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Igen, én is sejtem mivel járhat egy ütközés. A lehetőségekhez mérten mégis szeretnék egy biztonságosabb karosszériájú és kialakítású kisautót.

Ma ajánlotta egy ismerősöm a VW Polot. Biztonság szempontjából mit gondoltok róla?

2021. dec. 10. 12:28
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy Nissan Micra?
2021. dec. 10. 12:30
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Javaslom h youtubon nezegesd az töresteszteket. Meg amugy google keresés.

Nyilvan nagy temponal edes mindegy mivel mesz falnak, ha merev is a cella, amire régebben a Smart jo pelda volt, le fog szakadni jobb esetben az agy, azt instant kill, de egyeb belső szerveid stb.

Viszont az NCAP jo kiindulasi alap összehasonlitasra. Ez europai ugye,

de az amcsiké talan eletszerűbb, azokrol is elcsiphetsz videot, csak ugye sanszos, h a kis europai kocsik out of scope nekik.

2021. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6%

"O helyett 6 legzsak


Es meg sorolhatnam"


Ebbe az egybe azért "belekötnék". Szerinted 6 légzsákból még egy sem durrant el soha, egyik előző tulajnál, és ha igen akkor rendesen cseréltette, nem pedig megoldották "okosba"? És ha nem is durrant el egyik sem, szerinted egy 10+ éves autóban mennyi nyílna ki 6-ból egy karambol esetén? 2? 1? Egy sem?

2021. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
91%
Hát, nem tudom. Amikor divatba jött az F Astra, a szerelőm le akart beszélni róla. Azt mondta, megöl majd az unalom. Semmi szervizbe mászkálás, semmi út szélén ácsorgás, csak beülni és menni... Igaza volt. Ha találsz még olyat, ami egybe van, azt válaszd.
2021. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!