Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy enyhe autizmussal élő...

Egy enyhe autizmussal élő személy vezethet autót?

Figyelt kérdés

Van egy 24 éves lányom, aki úgy döntött, hogy szeretné megszerezni a B2-es jogosítványt, mert olyan környéken élünk, ahol nem gyakori a buszjárat és könnyebb lenne kocsival közlekedni. Nekem nincs jogsim, én nem is szeretnék, de ettől még támogatom a lányomat ebben a dologban. Enyhe autizmussal született, de ő elfogadta a tényt, ugyanakkor amennyiben lehetséges, ezt ő nem akadálynak fogja fel, csak annak, hogy jobban kell igyekeznie és összpontosítania a mentalitása miatt, mint annak, akinek semmi ilyen baja nincs.


Enyhe autizmussal élőknek is lehet jogosítványa? Illetve simán átmehet az orvosi alkalmasságin a háziorvosnál? Nektek mi a véleményetek?


A válaszokat előre is köszi!



2021. dec. 11. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
igen vezethet
2021. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krwkco ***** válasza:
91%

"Egy enyhe autizmussal élő személy vezethet autót?"

Ugye a valóságban nem ez az igazi kérdés, hanem az, hogy meg tudja-e szerezni a jogosítványt.

A vezetés tanulása nagyon stresszes, szellemileg fárasztó és az oktatók miatt sokszor megalázó folyamat. Hosszasan kell koncentrálni és egy rémisztő környezetben párhuzamosan sok olyan tevékenységet végezni, amiben az embernek nincs gyakorlata. Olvasd el az itteni kérdéseket, ahol a tanulók a vezetési órákra panaszkodnak, vagy kételkednek abban, hogy valaha is meg tudják-e szerezni a jogosítványt.

A lányod le tudja győzni az első két mondatban leírt nehézségeket? Ha igen, akkor is nagyon körültekintően kell eljárni az oktató kiválasztásásval. Inkább később egy jó oktatóval, mint hamarabb egy emberileg alkalmatlannal.

2021. dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Aspergeres? Nekem is az van és simán meg tudtam szerezni, egyáltalán nem akadály.

Bár #2-nek igaza van, szerencsére nekem nagyon szerencsém volt az oktatóval, és átmentem 30 órából.

2021. dec. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az autizmus egy nagyon tág fogalom, szerintem ezzel te is tisztában vagy, főleg ha a lányod is a skálán van. Millió különböző formája létezik és mindegyiknek millió különböző tünete, a tüneteknek meg millió különböző mértéke lehet.


Az autizmus önmagában nem kizáró tényező, hiszen az autizmussal élők nagyon nagy része semmilyen tünetet nem mutat, ami kizárná a lehetőségét. Sőt, nagyon sokan azt sem tudják, hogy autizmusuk van, annyira enyhék a tünetek. Szóval lényeg a lényeg, ti ismeritek a helyzetet és nektek kell tudni azt, hogy az ő tüneteivel lehetséges-e egyáltalán biztonságosan közlekedni. Ha a válasz igen, akkor erről orvossal is értekezni kell (jogsihoz kell ugyebár orvosi alkalmassági nyilatkozat). És ha ő sem látja akadályát, akkor lehet jogsija.

2021. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Súlyos autisták is vezetnek. Főleg lerúgott rozsdás günterwageneket.
2021. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!