Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszavihetem a robogóm a...

Visszavihetem a robogóm a kereskedésbe?

Figyelt kérdés
Múlt hét szerdán vettem egy használt robogót egy kereskedésben, akkor működött de másnap már nem indult be. A rá következő nap megint beindult és ment is egészen a mai napig, ma viszont megint cserben hagyott. Mivel egy havi fizetésem benne van, úgy gondolom hogy ez így nem fair és nem egy hibás járműért fizettem. Visszavihetem a kereskedésbe és visszakérhetem a pénzem? Ha igen akkor mit mondjak milyen jogcímen, vagy ha nem akkor miért nem? Annyi még hogy az adásvételi szerződésbe beleírta hogy garanciát nem vállal, de akkor is egy nyilvánvalóan hibás motort adott el működőképesként. A válaszokat előre is köszönöm!

2021. dec. 13. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig egy hibás járműért fizettél és sajnos nem nagyon tudsz vele mit kezdeni🤷‍♂️

Egyébként milyen moci? Lehet hogy csak filléres baja van, pl autómata szívató, esetleg gyertya.

2021. dec. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, sajnos az a helyzet, hogy egy ilyen értékű tárgynál nem éri meg ezzel foglalkozni. El fog hajtani az eladó, és akkor nem tehetsz semmit, mert nyilván bíróságra vinni nem éri meg. Én inkább megpróbálnám megjavítani, és akkor mennék vissza az eladóhoz, ha valami súlyos problémája van a gépnek, ami javíthatatlan, vagy csak nagyon drágán.
2021. dec. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Visszaviheted. De fontos, hogy !ne! csinalj se te se mas semmit vele előtte.

Kereskedesből szerintem jar a garancia ugyan ugy mint autonal.

Nezzek meg, mondjanak ra egyaltalan valamit aztan lehet tovabb gondolkodni.

Nem irtad milyen robesz, de pl karbitisztítas, gyertyacsere ez alapjan segithet.

2021. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Garancia nem, de szavatosság jár. És igen, érdemes vissza vinned, normális hangnemben elmondani a problémádat - mert lehet, hogy ő sem tudott róla -. Ez egyértelműen jogos szavatossági igény, amit tudni fog ő is, ennek ellenére lehet, hogy bepróbálkozik.

Azt tudnod kell, hogy a szavatosság azt jelenti, hogy a kereskedő felelősséget vállal azért, hogy olyan állapotú motort adott el neked, ami az adásvételi szerződésben szerepel. Tehát, ha van 40.000 km a motorban és 15 éves, akkor annak megfelelő állapotban kell legyen, -tehát azért, mert rozsdás, vagy fent fog a kuplungja nem viheted vissza- és ha nem írt bele semmilyen rejtett hibát, akkor ő úgy adta el neked, hogy nincs rejtett hibája. Ha ennek ellenére van, márpedig az, hogy néha nem indul be, az egy rejtett hiba, élhetsz a szavatossági igényeddel, és meg kell, hogy egyezzen veled: vagy visszavásárolja, vagy visszaad a vételárból, vagy megcsinálja neked a motort olyan állapotúra, ami a szerződésben szerepel. Ha nem tudtok megegyezni, akkor kell feljelentést tenni.

2021. dec. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!