Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 2008as Honda...

Nikolász13790 kérdése:

Vettem egy 2008as Honda Civic-et Gáz benzinest, de valamilyen oknál fogva nem úgy működik a fogyasztása ahogy kellene. Hol tudnék utánna nézni a gáz benzin beállításához?

Figyelt kérdés
A műszerfal alatt található a gáz kapcsolója, amit fel is kapcsoltam indulás előtt, de valamiért csak a benzin-t használja és á gázt azt nen. Tudna valaki segíteni hogy mi lehet a baj.

#benzin #Civic #Gáz benzin #Gáz használata
2021. dec. 14. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Van benne gáz?
2021. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy benzinüzemre kapcsoltad?
2021. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Majdnem tele van tankolva gázzal. A műszerfal alatti kapcsolón 3 zöld csíkkal jelzi, hogy félig van a tartály. De valamiért csak a benzint használja fel menet közben. Nem volt még előtte gáz benzines autóm és szakértő nélkül sehogy-sem jöttem eddig rá, hogy mi lehet a probléma. Nem találtam egy cikket sem a neten arról, hogy manuálisan hogy tudnám beállítási
2021. dec. 14. 21:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Pontossabban egy Sport(ufó) 2008-as Honda Civic-em van. 1,8as beépített gáz-benzin motorral. A probléma a következő: a műszerfalon 8-9 literes fogyasztást ír ki menet közben, és a műszerfal alatti kapcsolót felkapcsolva is csak a Benzint használja fel. Nem értek még a gáz-benzin motorokhoz, de annyit tudok, hogy autómaikusan kellene működnie. A probléma megoldásához eddig még nem találtam egy cikket sem.
2021. dec. 14. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Elvileg teljesen automatikus. Hidegen benzinnel indul, és amikor eléri a 30 fokot a motor, akkor kapcsol át gázra. Ilyen hidegben 2-3 km is lehet mire átkapcsol, ha nem fűtött garázsból indulsz. Persze manuálisan is át lehet kapcsolni meleg motornál gázról benzinre és benzinről gázra. Ha világít a gáz szintjelző led, akkor elvileg gázzal megy. Amíg nem kapcsol át, addig sötét.

Ha nem kapcsol át, akkor vidd el egy olyan szervizbe, ahol beszerelnek gázt az autóba, és ott meg is javítják.

2021. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak szakszervizbe vidd ott biztos megcsinálják és nem olyan nagy probléma lehet ez.
2021. dec. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!