Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap este a Diesel autóba...

Tegnap este a Diesel autóba benzint tankoltam kb 10 litert ugyanennyi gázolaj volt benne,megtettem 10 km ert. Nagy kárt okoztam? Soha nem jártam így😭😭😭 Köszönöm a segítséget. Szerelő csak a jovoheten tudja megnezni

Figyelt kérdés
2021. dec. 16. 06:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom elkezdett csörögni nagyon, majd leállt.

Nem hinném, hogy komolyabb baja lett, le kell engedni a tankból az üzemanyagot, lecsatlakoztatni az üzemanyagrendszerre menő vezetéket, majd kipumpálni a szűrőből a maradék kotyvalékot.

Gázolajat bele, aztán mehet.

Kérdés, milyen szerelőd van, lehet fogni fogja a fejét, hogy jajajajajj, cserélni kell mindent, több 100 ezer, stb.

Na akkor azt hagyd ott a .csába.

2021. dec. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

2.0HDI-nél segítettem valakinek, az messzebb jutott, majd leállt neki is.

Kipumpáltuk neki a taknyot, tankolt bele normálisan, majd ment tovább.

2021. dec. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Hát a felesben az egy common rail diesel esetében durva. Lehet hogy túlélte ,de lehet hogy nem, a szerelő megmondja.

Ha nem akkor valahol millió forint körül lesz a móka

2021. dec. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy attól függ hogy egy modern dízelről vagy egy régebbiről van szó. Bár olyan mindegy, a benzin nem képes az öngyulladásra így ez be nem fog indulni többet. Drága tankolás volt ez.
2021. dec. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
1.5 dci hasonló történt. Az gazdaságosan már nem volt javítható, gombok ért eladtam
2021. dec. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az autó 1.9 CDTI 2005-ös
2021. dec. 16. 07:04
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Tyűha az common rail....részvétem tesó...
2021. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
A dizelmotor alkatrészeit a gázolaj keni, azzal hogy benzit tankoltál jó eséllyel erős kopásnak tetted ki ezeket. A jelen helyzetben nagy valószínűséggel a befecskendező rendszer teljes felújítására lesz szükséged.
2021. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Az a gond, hogy ez gallyra vágta az injektorokat, azokból meg a bontott is 25-30 körül van darabja. Ez tényleg drága tankolás volt.
2021. dec. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
#2 Arra nem gondoltál, hogy nem hülyeségből cserélnek mindent, hanem mert gallyra megy minden? De tudom, fotelben ülve könnyebb megmondani, hogy hülye a szerelő, csak ettől az autó nem fog megjavulni...
2021. dec. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!