Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napos, de hideg téli napon...

Napos, de hideg téli napon mennyire érdemes autót mosni? Mennyire tud kiszáradni a résekben megrekedt víz?

Figyelt kérdés
Vegülis nem az egész autó koszos, inkább az alsó része sárosabb, de az sem vastagon, csak amennyire a vizes út összekeni. Zavar, de azt sem akarom, hogy valamely üregbe, hézagba belefagyjon a víz az éjszaka alatt, mert nappal nem tud teljesen megszáradni.

2021. dec. 18. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 200ft-ért szoktam leveretni róla a koszt, annyit megér. Nem fog belefagyni, nincsenek mínuszok éjszaka és ha délelőtt mosod le, akkor biztos meg is szárad estig.
2021. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És, ha egy esős, havas nap után megállsz vele nem fagy be ugyanúgy mindenhova a víz?
2021. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2


Dehogynem. Nem is tesz jót neki. Ezért akarnám óvni ettől, hogy nem mosom feleslegesen.

2021. dec. 18. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Hát ezt majd mondd el azoknak akik évekig autóznak télen is... Arról nem is beszélve, hogy a sár alatt jobban rohad, mintha le tud róla csepegni, száradni a víz
2021. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap mostam dél körül, 6 fok és napsütés volt. Tiszta sár és latyak volt, még a multkori felsózott úttól. Lemostam, és szokás szerint le is töröltem, nem csak kirohantam a mosóból. Lehet alul maradt víz, de szakadna az eső és ugy mennék vele akkor is felverődne oda viz. Igy legalább tiszta, szerintem többet árt neki a latyakos, felsózott útról rászáradt trutyi.


Mondjuk - ban vagy 1-2 fokban főleg ha borult is, nem mosnám le.


Igy mint irtam, 6 fok és napsütés ideális. Teli is volt a moso, visszamentem 1,5ora mulva, meg akkor is, de akkor már kivártam.

2021. dec. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, télen nem a meleg és nem is a Nap szárít, hanem a szél. Tehát ha félted az autót, akkor szeles időben mosd le.

De ha utána közlekedsz, akkor menetszél mindenképpen lesz, tehát holtbiztos, hogy meg fog száradni.

2021. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
minek mosattok állandóan? szélvédők, ablakok,lámpák legyenek tiszták és kész! én kétévente mosatok, műszaki vizsga elött!
2021. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!