Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Muszerfalon az olaj jelzes...

Muszerfalon az olaj jelzes kigyullad es sipol, pedig van olaj, mi a baj?

Figyelt kérdés
Lakott teruleten mikor jobban odalepek sipol es pirosan vilagot az olaj a muszerfalon, van hogy 10 perceket is sipol, pedig boven felig van a nivopalca szerint. Valamelyik biztositekot ha kihuzom elmulik?

2021. dec. 20. 22:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lakott teruleten kivul*
2021. dec. 20. 22:06
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

"Valamelyik biztositekot ha kihuzom elmulik?"


Húzd ki mindegyiket. Elmúlik.

2021. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A lámpa nem azt jelzi, hogy van-e olaj a motorban vagy nincs, hanem azt, hogy a szivattyú megfelelő nyomást állít-e elő a motorban.
2021. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

A palca azt mutatja, hogy van-e benne olaj. Az olajnyomas-jelzo meg azt, hogy a megfelelo helyeken van-e az az olaj, azaz keni-e a motort.


Mondjuk aki egy hibat a hibajelzo biztositekanak kihuzasaval akar javitani, annak asz'szem felesleges barmit magyarazni, ugyhogy nyugodtan menj tovabb az autoval ameddig csak akarsz (meg foleg ameddig tudsz).

2021. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én kicsit kedvesebben írok erre,mint a többiek :)

Olajnyomással van gond valószínűleg, így ne használd,mert aztán kuka lesz az egész.. rá kell méretni szervizbe, szerelőnél van e olajnyomásod,hol a gond..

Üdv:)

2021. dec. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen 5os. Nem vagyok szaki, a biztositekos hulyeseget is azert irtam, mert kb 3x tortent ez meg eddig, mindegyik kozott tobb szaz km volt, szoval nem napi szinten vilagitott, es mindig kialudt magatol. Most is beertem a varosba, lelassultam elhallgatott es kialudt. 25en utazok haza, ott volna egy nagy szerviz (olaj, szurok stb.) 200 km az egesz tav, kenytelen volnek kibirni addig.
2021. dec. 20. 23:01
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6 Ha szeremcséd van akkor csak a jeladó ment tönkre, és azért ad random jelzéseket, ez még a szerencsésebb eset, de azért aggodalomra ad okot.

De ha tényleg nem megfelelő az olajnyomás, akkor szétkoptatod a motort, rosszabb esetben tréleren végzi a kocsid, de mindkét esetben kuka lesz a motor.

2021. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

5os vagyok,és szívesen. :)

Ezzel amit írsz csak az a baj,hogy addig lehet megszorul a motor,és út közben lerobban az egész,és motorcsere..

Egyébként érdekes..többnyire kis sebességnél szokta ezt csinálni és ha oda taposol neki,elhallgat..( régebbi autók) nálad ez fordítva van,de ez akkor is olajnyomás..vagyis a leirtakból..

Előtte esetleg egy magán kis gyors szerviz,műhely,sima szerelő maszek,bármi, bárki szerintem ,ha mondod neki ,h mérjen már rá az olajnyomásra mert folyamatosan sipol,de csak ennyit kérsz,egyelőre nem kell megcsinalni meg semmi,annyit lehet megtesznek gyorsba :) és megkimeled magad lehet egy motorcseretol.

2021. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utobbi esetben tobb hete kb 150 km utan mikor lejottem autopalyarol es lelassitottam 130rol kb 50re akkor kezdett sipolni, megalltam, toltottem bele, elhallgatott. Azota varosba maszkalok vele, meg se mukkant. Kocsikaztam vele, kimentem a varosbol es 100 korul ismet sipolt, visszajottem, lassultam es elhallgatott. Az olaj min es max kozt joval, szoval nem tudom. Reg volt olaj es szuro csere, az kovetkezne pont.
2021. dec. 20. 23:54
 10/18 anonim ***** válasza:

Mérnék egy olajnyomást! Attól, hogy az olaj szintje rendben van, nem biztos, hogy az olajnyomás is megfelelő. Erre utal az is, ha rendszerint alacsony fordulaton villan ki.

Ha az olajnyomás rendben van, lehet szenzor, vezetékelés (kontakt) hiba is.

2021. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!