Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vajon politikai kurzus függvén...

Vajon politikai kurzus függvénye-e a hófehér, és valljuk be elvakító ( Xenon/Led?? ) vagy hasonló tipusú világító berendezés engedélyezése/tiltása ?

Figyelt kérdés
2021. dec. 23. 07:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kiegészítés, ez a valóban elvakító és más közlekedőket (szembe haladókat) valóban zavaró világítóberendezés azthittem a rendszerváltás utáni káosz és fejetleség "terméke". Még mindíg tiltólistán ? Mi kell ahoz hogy ezeknek a veszélyes és haszontalan "világító" berendezéseknek egyszer és vége legyen a gépjármüvek hsználatában ? Illetve csak olyan jól beállított és a szembe haladók részére nem zavaró világítóberendezések legyenek a gépjármüveken, melyek nem okoznak több másodpercig vakságot ???
2021. dec. 23. 08:02
 2/13 anonim ***** válasza:

Több kérdés is volt ugyan ebben a vonatkozásban az elmúlt pár hétben.


Ami megkapja az engedélyt, az használható.

A tulajdonosok jelentős hányada nem foglalkozik az általános karbantartás fogalmával, és ezért vakítanak a fényszórók.


A műszaki állomások többsége sem foglalkozik ezzel.

Mindent karban kell tartani, ennyi. Lehet erről regényt írni, de a vég kifejlett mindig ez marad.

2021. dec. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Más kategóriát képviselnek a 30+ éves (Veterán) járművek. Ha azok be vannak állítva, akkor is szokásuk a vakítás. Ezeket a jelenlegi jogszabályok szerint továbbra is lehet használni.

Érdemben nem tudsz velük mit tenni.

2021. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Majd amikor a rendőrség sz@rrá bünteti azokat a kis majmokat akik azt hiszik attól lesz menő a 20 éves BMW, ha vesznek bele ledes fényforrást....


Az új ledes fenyszorokkal semmi baj sincs. A gyári megoldások szabályosak, és nem is vakitanak.

2021. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk én #4-et azzal egészíteném ki, hogy utólag beépített xenon/led is lehet jó. Nem attól lesz szar, hogy utólagos.
2021. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát a 30+ os életkoru gépjármüves hozzászólóval vitatkoznék, mert egy régi hagyományos, izzós fényszoró inkább elhomályosodik, és kevesebb fényt ad, de ez egy másik, szintén nem előnyös dolog a közéeledés, láthatóság szempontjából.

Szerintem ez az "elvakítás témája" mindenkori közlekedési hatóság mulasztásos jogsértése az ügyben ami vagy 20 éve folyamatosan beavatkozást igényel. Ez megérne általánosságban is próbapereket. A technológia is kb. az utóbbi 20 évben fejlődött akkorát, hogy ilyan "Xenon és társai" egyáltalán megértek arra, hogy gépjármübe építsék azokat. Nem olvastam, de megnézem a korábbi témákat, és topikokat, sajnálom, hogy egy létező ismert témát irtam meg.

2021. dec. 23. 11:07
 7/13 anonim ***** válasza:

#2-3 hozzászóló is én voltam


Globálisan nem látod át a problémát. Mielőtt jobban belemélyednék röviden annyit, jogos a felvetésed. Megvan erre a megfelelő fórum ahol érdemben el lehet érni sikereket, vagy legalább letenni az első köveket. A Gyakorikerdesek.hu erre nem, hogy alkalmatlan, de épp a trollok miatt az egyik legrosszabb választás.

Ezt az energiát inkább fektetnéd a munkádba, a családodba vagy benyújtanál egy törvényjavaslatot a megfelelő helyen (ez se olyan egyszerű).


De erre nincs is szükség.. miért? Mert már most le van szabályozva, ami ha be lenne tartva, akkor nem vakítanának el az utólagosan, mókulva, szabálytalanul beszerelt hulladéktömkelegek.

A gyakorlatban ezt betartatni a jelenlegi lehetőségekkel NEM lehet.

Miért? Mert minden járőr ennél fontosabb dolgokkal le van terhelve. Nincs rá kapacitás. A közlekedési hatóság sem tud minden járművet leellenőrizni. Mondjuk minden járművet ahol fen áll a szabálysértés lehetősége azt kiemelik a forgalomból, majd elküldik hatósági műszakira. Addig természetesen ideiglenesen ki van tiltva a forgalomból. Ennek tudod milyen következményei lennének? Apa-anya nem megy dolgozni, a gyerekek nem mennek óvodába/iskolába és még sorolhatnám.


Több tucat oldalt lehetne erről írni, de itt feleslegesnek tartom. Ha érdemben akarsz erről beszélni, írj rám privátban és adok egy telefonszámot. De szívesen látlak a munkahelyemen is, ahol gyakorlati rálátást szerezhetsz a felvetésedről.

2021. dec. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy van aki részletesen válaszol, de azért remélem azt is sok közlekedőt zavar ez. Főleg ha nagyvárosban közlekedsz ahol sok szembejövő (is) akad, vagy éppen szintkülönbség van a különböző útszakaszok között. Ott ez a beállítatlanság sokkal zavaróbb, ha pl. egy jelszőlámpás kereszteződésben vagy kénytelen úgy állni, hogy a szembe közlekedők lámpáját direktben kapod az arcodba.
2021. dec. 23. 14:10
 9/13 anonim ***** válasza:

#7 vagyok


Érdemben akarsz ez ellen tenni, vagy csak beszélgetni /időt múlatni/ szándékozol?

2021. dec. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Valószínűleg az utóbbi, mert a sokadik ilyen kérdés rövid időn belül.
2021. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!