Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora robogót ajánlanátok?

Mekkora robogót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Ősszel megszereztem az A kategóriás jogosítványt és most úgy döntöttem, hogy szeretnék vásárolni egy motort. Az egész fiatalkoromat egy Yamaha Jogon töltöttem, úgyhogy a megszokás miatt robogót szeretnék venni, nem váltós motort.

Alapvetően városon belül is használnám (10 kilométeres körzetben), de ha havonta egyszer-kétszer meglátogatnám vele a szüleimet (30 km-es távolság) vagy ha néha felugranék Budapestre (80 km-es távolság), akkor azt szeretném, hogy lakott területen kívül, főúton is tudjak vele érvényesülni.

Hány köbcentis robogót ajánlanátok számomra? Akár konkrét modellt is írhattok.



2021. dec. 25. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Árat ugyan nem írtál, de ilyenre szerintem isteni egy Honda SH300, vagy ha nagytestű kell, akkor esetleg Honda Forza 300, Kawasaki J300, ha sok pénzed van, akkor még Yamaha Xmax400, BMW C400GT is nagyon jó, főleg ha gyakrabban mész vele városon kívülre. A nagytestű robogóknál jobb a szélvédelem, több csomag fér el, de mivel nehezebb, hosszabb tengelytávú, budapesti csúcsforgalomban kevésbé fürge, mint pl az SH300. A 400-as nagytestűekkel pl már viszonylag kényelmesen tudsz menni autóúton, autópályán. Meg utasnak is kényelmesebb egy nagytestű robogó. Ha olcsóbbak kellenek, akkor nagytestűből a Suzuki Burgman 400 (ugyan ebből új is van), illetve kistestűből Yamaha XMax250, esetleg Honda SH150, de az utassal meg autóúton nem ideális.
2021. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a nagyon korrekt választ.

A burgmanokkal nagyon régóta szemezek már. Szerinted a 650-es az én céljaimnak túl nagy, túl nehéz, túl hosszú tengelytávú? Egy 400 köbcentis jármű célszerűbb?

Időnként a barátnőm is velem tartana az utakon. A burgman 400 plusz egy fővel is optimális lakott területen kívül?

2021. dec. 25. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Én egy darabig 250-es Forza-val (NSS) jártam Budapestre. Alapvetően elég volt, de egyszer-egyszer éreztem a teljesítmény hiányát. 400-as Burgman jó választás lehet, de csak az ABS-es verziót ajánlom

Ha kereted engedi, 300-as Forza is jó lehet, vagy ha sportosabbat szeretnél, Xmax

2021. dec. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2

Szerintem havi egyszer miatt felesleges a 650-es burgmant venned. Nem ad annyi pluszt azon ritka alkalmakkor, amikor hasznos, mint amennyi hátrány a maradék 95%-ban. 200 kiló helyett 250... Az már kezd a "rohadt sok" kategória lenni. A 900-as túramotorom könnyebb annál.

Szerintem a 400-as bőven elég a céljaidnak. Ha meg mégse, még mindig tudsz váltani 1-2 év után egy újabbra, erősebbre. A most a 400-ast veszed, jobbat tudsz ugyanannyiért venni, ha meg a jövőben lecseréled, bele tudod forgatni az eladásból kapott pénzt. Gondolom ugyanannyiért vennéd a 650-est, mint a 400-ast.

Igen, utassal is elég. Egyedül a gyorsuláson meg fékezésen fogod érezni a többlet súlyt, utazótempó közben kevésbé.

2021. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Úristen! Bárcsak ezen az oldalon minden kategóriában ilyen konstruktív szellemiségű válaszolók lennének!

Köszönöm a tanácsokat, fiúk! Megfogadom és megfontolom őket! Boldog karácsonyt!

2021. dec. 26. 00:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked is :)

Itt most csak 2 külön ember válaszolt egyelőre. Valóban ritka az értelmes válasz ezen az oldalon, szerintem kb 10 ilyen ember van összesen, de én személy szerint igyekszem mindig gondolatkodást és empátiát fektetni a válaszaimba :)

2021. dec. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet vagy ezt venném meg.

Kevés km van benne , a 300 az elég erős már egy robogónak.

[link]

Szerintem még az ára is elfogadható.

2021. dec. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az mondjuk érdekelne, hogy 2 ember szerint miért nem hasznos az első válaszom :) Hátha tanulok belőle valamit. Jó pap holtig tanul.
2021. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!