Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a kéziváltós...

Igaz, hogy a kéziváltós Mercedesekben fel kell húzni a váltót, ha rükvercbe akarjuk tenni?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz ezt megszokni? Mert vezettem már Suzukit, Fordot, Kiát, ahol jobbra hátra van-úgy hogy simán ki kell tolni, Skodát, ahol balra előre, de előtte le kell nyomni, BMW-t, ahol balra előre van, de nagyon ki kell tolni előtte, Opelnél balra előtte, de előtte egy gombot be kell nyomni. Eddig egyikkel se volt bajom, de ettől félek, mert hallottam olyat, hogy elég nehézkes a mindennapokban használni.
2021. dec. 28. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Toyotám is ilyen, mi nehézkes benne? Van egy gyűrű a váltó feje alatt, amit felhúzol és úgy tolod be rkvercbe és jó napot.
2021. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok autóban így van ez,a Renault Thaliám és anyum Kia Cee'd-ja is ilyen.Rögtön megszokod,egy fél mozdulat az egész
2021. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik márkánál volt olyan régen, hogy az egész kart le kellett nyomni és úgy lehetett R fokozatba húzni. Az emberek megszokták azt is, pedig az tényleg sz.r volt.
2021. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A Skoda ilyen. Azzal nincsen bajom.
2021. dec. 28. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Régi mercikben ilyen, újabbakban nem tudom.

De azt igen, hogy kb 2 nap alatt megszokod :)

2021. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Igazából nagyon hasznos is, mert véletlenül sem tudod R-be tenni 1es vagy más fokozat helyett.
2021. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Mikor tettél véletlenül rükvercbe autót? Mert én 30 év alatt még soha.
2021. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Opelnél balra előtte, de előtte egy gombot be kell nyomni"


F Astránál még egy kis gyűrüt kellett felhúzni a váltógom alatt, akkor lehetett hátramenetbe kapcsolni.


#3 Ladák ilyenek, legalábbis a régiek.

2021. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, és az égadta világon semmi nehézség nincs benne.
2021. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7es

Ducatónál 4es mellett az R, megszokásból akartam 6osba tenni, ami nincs az adott autóban, és krrrrr, ez hallattszott kb 100 km/h-nál :)

BMWnél, 1es mellett az R, és nem kell felhúzni, lenyomni, semmi. Ha nagyon lendületesen tennéd 1esben, simán beugrik R-be, ha nem figyelsz.

2021. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!