Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szükséges izzót cserélni?

Szükséges izzót cserélni?

Figyelt kérdés
16 éves az autóm, és még mindíg a gyári fényszóró izzó van benne.Nem "félszemű", mindkettő egyformán világít.Sötétben már alíg látok,mondjuk tipushiba, hogy gyenge a világítás, viszont a búrák is be vannak mattúlva, tudom az is sokat számít!.Mindegy, lényeg, hogy kell e izzót cserélni, akkor is ha még nem égett ki?

2021. dec. 29. 08:39
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
44%
Gyárilag is a gyengék közé sorolható, a búra is matt de te egy izzócserétől várod a megváltást?
2021. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 nagyokos! nem várom a megváltást, csupán az a kérdés, hogy az izzó is eltud e öregedni, érdemes e cserélni akkor is ha még világít? Tudod mit? kiteszem mégegyszer a kérdést, de akkor nem nem említem majd meg, hogy matt a búra!azt fogom kiírni, hogy az tökéletes, kiváncsi vagyok akkor is lesz e okos , hasznos megjegyzésed!
2021. dec. 29. 08:57
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Dehogy kell izzót cserélni, a búra miatt gyenge a világítás. Gondolom műanyag, egy polír kell neki, vagy csere újra.
2021. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, cseréld ki emelt fényerejű izzóra. Sokat számít. A búrát meg cserélni kell sajnos (próbálhatod polírozni, hátha)
2021. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha alapból gyenge a gyári izzó, akkor cseréld ki erősebbre... 16 éves autó, gondolom nem Ultramegacsodaled vagy Xenon van benne, szerintem 4000 Forintért olyan halogén izzót (párat) kapsz, hogy lefosod a bokád.


Amúgy meg igen. Ha tudod hogy matt a búra... Vidd el polÍroztasd fel könyörgöm.

2021. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 krwkco ***** válasza:
66%

Az izzók fénykibocsájtása csökken az idővel. Lehet cserélni, de a hatás mérsékelt lesz.

Viszont a műanyag búrák fél óra alatt akár kézzel is víztisztára polírozhatók. Időnként az Aldiban 2.000 Ft táján lehet kapni polírozó készletet. Eredetileg karosszériára van kitalálva, de nekem a búrákra is bevált.

Vagy a kaufer.hu-tól is lehet venni fényszóróra való vagy más polírozo anyagot tartalmazó készletet. Illetve autófesték boltban is van polírozóanyag, de nem tudom, hogy ott adnak-e kis mennyiségeket.

Ha nincs levédve és napon áll, védőlakk híján a a fényszóró fél-egy év alatt újra bemattul. Akkor megint lehet polirozni. Nem fog elfogyni.

2021. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Cserélj komplett lámpát és megfog javulni.
2021. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
69%

"kell e izzót cserélni, akkor is ha még nem égett ki?"

Egyébként megteheted, hogy az egyik fényszóróba berakod a tartalék izzót. Ha a fényszóró elé tartva egy tárgyat, szemre nem látsz különbséget, akkor az országúton sem lesz észlehető javulás az izzócserével.

2021. dec. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

A gyári izzók alapból gyengén világítanak ezért bírják sokáig. Érdemes cserélni erősebbre vagy újabbra. Az emeltfényű izzók nagyon jók viszont azok nem bírják sokáig kb 1 évig napi használat esetén.

A búrákat persze nem ártana polírozni vagy elviszed políroztatni ez lényegesen sokat fog változtatni, meg én egy öreg autónál szét szedtem a búrát és belül is kitakarítottam a visszaverő részt mert poros volt és rá volt tapadva, persze azt csak akkor ajánlom ha letudod olvasztani a szigetelését plusz tusz is rá tenni másikat mert elég macerás és ha nincs rajta szigetelés hamar befog ázni, párásodni és a búra mehet a kukába. Vagy ha nem drága egy másik búra valami nevesebb utángyártótól akkor érdemes cserélni és pár évig nem lesz vele gondod. A polírozás is csak pár hónapig fog érni valamit hiába lakkozod le utána és esetleg fóliázod ugyanúgy rossz lesz egy év után főleg ha egy nyarat kell átvészelnie kint a tűző napon órákig. Azok az UV védő kotyvalékok amiket szoktak adni egy polírozó készlethez rohadtul nem érnek semmit (tapasztatam).

2021. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#2

Vártam hogy mégegyszer kitedd a kérdést de hiába…


Az izzó fényereje idővel gyengülhet de ez maximum műszerekkel mutatható ki, te nem fogod szabad szemmel észrevenni a különbséget. Egy újabb típusú, növelt fényerejű izzó valamivel jobban világíthat de ez sem egy olyan megoldás amitől hirtelen látnál az utakon.

A foncsor is mattulhat idővel ami miatt romlik a fényerő, ez felújítható, viszont egy 2005-ös autó halogénes lámpáját megvenni valószínűleg olcsóbb mint egy ilyen szakemberrel felújíttatni.

Ha érzel magadban ilyenirányú érdeklődést akkor meg lehet próbálni otthon a búrát újralakkozni, ez aprópénzbe kerül és látványos javulást is hozhat.

[link]

2021. dec. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!