Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megelőzni, karbanta...

Hogy lehet megelőzni, karbantartani, javítani egy autón a korróziót?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék venni egy mazdát, mert teljesen odavagyok értük. Viszont mindenki azt mondja hogy vagy szét van rohadva vagy szét fog rohadni.

Van erre valami akár megelőzésben vagy javításban?


2021. dec. 30. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, megelőzés ha nem éri sok nedvesség különösképp télen a só az utakról. Mást nem lehet tenni, reménykedni hogy nem kezd el rozsdásodni. Nem egy olyan esetet hallottam már, hogy kívülről látszott egy apró rozsdafolt, mikor kivágták a lemezt belül volt az igazi meglepetés, szarrá volt rohadva a kocsi.
2021. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Védekezni érdemben nem lehet, de cserélni fényezni elemet igen. Nem olcsó mulatság. Nekem régi swiften volt 4 elem. És fényeztettem is. Lehet szánalmas én családi autónak is használtam, gyereket szállítottam benne, így nekem elsődleges volt hogy ne hulljon szét.
2021. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alváz, és üregvédelem sokat segít.
2021. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megelzőés: alvázvédelem, és ürevédelem. Illetve sokat segít, ha sózás idejében keveset használod.

A már megjelent korróziót lecsiszolni, lealapozni és alvázvédőzni

2021. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amig még rozsdamentes, addig kell szétszedni, lepucolni a gyári pichavékony festést, lekezelni, lealapozni rendesen, és újrafújni immáron normális vastagságban hogy védje is.. belül is brutálmód kiüregvédeni és TALÁN nem jön egy darabig..
2021. dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ezek mennyire drága mutatványok? :D
2021. dec. 31. 00:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem a 2005ös swiften 2 éve csináltak teljes üreg és alvázvédelmet, akkor hagytam ott 35 ezret ezért. És még mielőtt valaki azzal jön, hogy ez ennyiért milyen kókány munka volt el kell keserítsem, mert abszolút hiteles, hibátlan munkát kaptam ezért. Ezt megerősítette az autószerelőm is, illetve az idei szeptemberi műszaki vizsgán is annak, aki átnézte a kocsit nagyon tetszett. Nagyon fontos kiemelni, hogy, aki csinálta nekem ezt azt egészet 1 év garanciát vállalt a munkájára. Én jóhiszemű vagyok évente viszem az autót állapotfelmérésre tehát, ha baj lett volna az alvázvédelemmel, szóltam is volna :) de nem volt és a mai napig sincs.
2021. dec. 31. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát hetes, pedig neked kellene elkeseredni, mert ennyiből a saját autómra is nehezen tudnám megcsinálni a teljes alváz és üregvédelmet. Talán az anyag kijönne belőle, ha az olcsóbbakat veszem.

Itt az üregvédelmen van a hangsúly, mert annak a megfelelő elvégzéséhez eléggé szét kell kapni az autót és ez több napos munkát jelent.

Aki az alját lelocsolja feketére vagy szürkére, az gyakorlatilag nem csinált semmit.

2021. dec. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!