Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltós autókat -...

Az automata váltós autókat - főleg a mercedeseket - miért érzem gyengének?

Figyelt kérdés
Ültem már E250, E350, E400 dízel mercedesekben, és egyiket sem éreztem erősnek, főleg az E400-on lepődtem meg, mert az 340 lóerő. Ellenben egy jóval gyengébb 320d manuál bmw sokkal jobban húz érzésre. Nyilván a gyorsulási adatok nem hazudnak, de érzetre erősebbnek tűnik egy manuális nekem, mint egy automata. Mi lehet ennek a magyarázata?
2021. dec. 30. 22:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy 530d bmw-t meg sokkal dinamikusabbnak éreztem egy kortárs mercinél, pedig nyomatékban és lóerőben közel azonos, de ez sem érződött erősebbnek, mint egy gyengébb manuális.
2021. dec. 30. 22:31
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
És mi honnan tudjuk, miért érzed úgy ahogy?
2021. dec. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen autóknál alap a beállítás, mikor váltson fel (normál, sport, stb.)

Lehet nagymama üzemmódra van rakva, ezért nem tol az ülésbe.

2021. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Mercinél inkább az elegáns suhanásra helyezik a hangsúlyt, nem pedig az ülésbepréselő gyorsulásra.
2021. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább a hangszigetelés és futómű miatt. Ezeknél odafigyelnek, hogy minél jobban kizárja a külvilágot.
2021. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert mész 150el vele, és közben úgy érzed, hogy el alig indult meg az autó. Agyon van szigetelve, veszélyes az ilyen. Az 530D-t nagyon jól ismerem én is, az a jó benne, hogy érzed benne hogy megy. A Merciben nem érzed.
2021. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szimplán részrehajló vagy. A jobb autóban meg kisebb a sebességérzet. Az automata is rásegít, mert nem vagy hozzászokva, hogy nem kell rugdosni a pedált, nem bólogat a kocsi.

Ha pr napig használnál egy erősebbet és utána ülnél vissza a 320d-be, akkor vennéd észre igazán a különbséget

2021. dec. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

azért érezted ugy mert a 3-as BMW egy zörgő szekér az E mercihez kepest nem egy kategória a két auto.

Egy meg fapadosabb kocsiban még erősebbnek éreznél akár 200LE-t is

2021. dec. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!