Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 2005-ös Honda Jazz-em, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Vannak nyilván apróbb hibái, mivel nem új autó, de semmi komoly. Viszont régi álmom lenne egy 8. generációs Civic 1.8-as motorral. Találtam is a közelben egy 2008-as évjáratút. Egy ismerősömmel beszéltem ma, aki azt mondta, hogy fiatal vagyok, nincs családom, most kéne megélnem az álmaimat (utazások, autó), és van is benne igazság. Lenne keret is az autóra, és egy minimális tartalékom is lenne, ha megvenném, viszont akkor majdnem megint a nullán lennék. Ti mit tennétek a helyemben? Megvalósítani egy álmot a Civic-kel, de elkölteni nem kevés pénzt, vagy megtartani a jelenlegi autót, ami ritkábban van szervizben, mint a Balaton közepén, de élményben kevesebbet ad.

23/F



2022. jan. 2. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Megvalósítanám az álmomat egy "új" autóval
Megtartanám a jelenlegi autót
14 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még érdemes lehet tudni, hogy elég benzinvérű vagyok
2022. jan. 2. 18:37
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lenne keret az autóra, akkor ne is gondolkozz. Bele kell vágni.
2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha neked ez az álmod, ez boldoggá tenne akkor valósítsd meg. Az egy józan nézőpont, hogy most vagy fiatal, most magad ura tudsz lenni, nem húzza a tárcád annyi kiadás, felelősség.

Én még csak 19 vagyok, nekem a fő célom a házvásárlás. Imádom az autókat, nekem egy a tiédnél 2 évvel fiatalabb Fordom van. Nem adnám el semmi pénzért, amire nekem kell tökéletes, kiismertem, magam szerelem, szaladnak bele a hibamentes kilóméterek. Tehát én nem venném, hiába van nekem is rá.

Amúgy pofás kis gépek ezek, keresztapámnak volt ilyen újonnan gyermekkoromtól kezdve. Emlékszem milyen futurisztikus volt a műszerfala, mennyire kényelmes az ülése. Később vezettem is, 2.2-es dízelest. Baromi kellemesen ment, csend és nyugalom ez az autó. Jazz után jó erősnek fogod érezni, nekünk is van egy 1.4-es Jazzünk, szerény gyorsulással. :D

2022. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van egy zsákbamacska-faktor nyilván, amit bele kell számolj. Amikor van rá pénz, jó móka lehet az úgy is.
2022. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Saját kuckóra én is gyűjtök. Viszont az is tudom, hogy hitel nélkül nem fogok tudni költözni, albérletbe pedig nem szeretnék menni. És akkor már szinte mindegy lenne, hogy 25 vagy 27 milliót fizetek 50 éves koromig. Ez esetben amit félretettem kb 1-1,5 év munkával az autóra menne, a későbbiekben pedig tudok spórolni házra (Fundamentám is van, oda is gyűlik a pénz).
2022. jan. 2. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha benzinvérű lennél, akkor nem agonizálnál...

Én megvettem az álomautót anno, egy percre sem bántam meg. Ha anyagilag ki tudod gazdálkodni rövid és hosszútávon is, akkor vágj bele.

Persze, ha olyan a kinézett kocsi. De gyanítom, ez valami kínálat alja, alkalmi vétel, ami meg baromi nagy kockázat. Olcsón nem sűrűn lehet jó autót venni

2022. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem a kínálat alja, direkt a kínálat közepét/felső 2/3-át nézem. Nyilván azzal is fel lehet ülni a szopórollerre, de talán kisebb eséllyel, ha rendesen át van nézve.

És igazából én is hajlok a vétel felé, csak ugye mivel nem 2 forintról van szó, nagyon át kell gondolni

2022. jan. 2. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!