Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vezetik be hogy...

Miért nem vezetik be hogy műszakin, ha valótlan a futott km állás (visszatekerte a tulaj) akkor teljes papír elkobzás, autó lefoglalás és 500.000Ft bírság?

Figyelt kérdés

Sok hirdetésben látom, hogy vissza van tekerve.


Volt egy Suzka amit személyesen is megnéztem, állította a tulaj csak 150e van benne, közben 251e volt. Én elmondtam neki, hogy ez büncselekmény.


Ami pl. balesetveszélyes lehet, láncot, égszíjakat szokás cserélni.



2022. jan. 7. 06:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom az eszedbe sem jut, hogy már ő is így vette
2022. jan. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha bizonyítani tudják hogy ő tekerte, akkor most is nagyon szigorúan büntetik, ha valakit rajta kapnak akkor fix a börtön.

De abszolút hülyeség lenne olyanokat megbüntetni akik nem tehetnek róla.

2022. jan. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Cseréltess " égszíjakat ".
2022. jan. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

"Ami pl. balesetveszélyes lehet, láncot, égszíjakat szokás cserélni"

És ez hogyan függ össze a kilométerrel? Mert persze ha nem tekerik akkor nem szakadhatnak mi?

2022. jan. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Hogy bizonyítod be? Én pl minden évben 30.000 km-t tettem meg az autómmal. Így is lettek rögzítve az óraállások. Azonban 3 éve lett egy másik autóm is és előre nem látható módon teljesen megváltoztak az autózási szokásaim. Az utóbbi egy évben 2000 km-t mentem összesen ezzel az autóval. Ráadásul dízelről van szó. Aki megnézi a lekérdezőt, biztosan rám fogja sütni, hogy össze-vissza tekergettem.

Vagy mi van akkor ha valakinek műszeregységet kellett pl cserélnie és bontottat vett? Akkor is a rögtönítélő bíróság azonnal húzza karóba? Ha meg is állapítható egyértelműen a tekerés ténye, hogy állapítod meg, hogy személy szerint ki volt az elkövető?

Ha bizonyítható, ahogy írod ma is bűncselekménynek számít, van jogkövetkezménye, nem csak ejnye-bejnye.

2022. jan. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Égszíj. 🤣🤣🤣

Megyek pucolok foghagymát.

2022. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Amúgy kit érdekel a km?
2022. jan. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ott és akkor nem az a feladat, a vizsgáztatók nem az autó előéletével foglalkoznak.

Az időszakos műszaki vizsgálaton elvégzett ellenőrzések és mérések alapján arról hoznak döntést, hogy az autó, alkalmas-e a közúti közlekedésre?

Pl. ha jó a fékhatás, akkor nem kérdezik, hogy hány km-el ezelőtt lett cserélve a féktárcsa, ahogy azt sem kérdezik, hogy egy tizenéves autónál még az első vagy már a sokadik fékbetét garnitúrát fogyasztod-e?

Az "égszíj"-cseréről nem is beszélve. :D

Igaz, hogy a vizsgalapon van egy km-óra állás rovat (ide bekerül amit a műszerfalról leolvasnak) de egyébként a vizsgabiztos nem Columbo. Nem fog kíváncsiskodni és nyomozni a megtett kilométerek számáról.

2022. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Régi Swifteknél körbefordul a számláló 100 ezrenként. Még tekerni sem kell.
2022. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Nem a vizsgabiztos feladata, hogy FBI ügynököt játsszon. Szerencsére már mindenkinek elérhető a JSZP platform, ahol ellenőrizhető a kilométer. Nem mellesleg számos oka is lehet a csökkenő óraállásnak: van autó, ami csak százezerig számol, van ami megáll egy bizonyos kilométer után, nem beszélve az óracsoport cseréről, amit bárki megcsinálhat magának. Ugyanúgy mindenkinek megvan a lehetősége, hogy polgári peres eljárást indítson, ha úgy gondolja, hogy őt ezzel átverték. Mivel azonban a futásteljesítményből közvetlenül semmilyen egyértelmű következtetés nem állapítható meg az autó műszaki állapotával kapcsolatban, teljesen érdektelen a vizsga szempontjából. A biztosoknak ráadásul konkrétan ki van adva, hogy azt az adatot kötelesek felvinni, amit az óra mutat.
2022. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!