Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindegyik autószerelő lehúzza...

Mindegyik autószerelő lehúzza a hozzá nem értő laikus embereket ahogy csak tudja?

Figyelt kérdés
Aki nem inge ne vegye magára!! Nektek mi a tapasztalatotok az olyan szereplővel aki full idegen és nem rokon vagy ismerős? Horribilis összegeket kérnek?

2022. jan. 7. 20:21
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
49%
Vannak nagyon rendes autószerelők is.
2022. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Te dolgoznál 1000 Ft.-os órabérért? Te továbbadnád 0 Ft.-os haszonnal az általad beszerzett alkatrészeket, amire még kedvezményt is kapsz a megbízhatóságod és rendszerességed miatt? Költői kérdés, mindenki tudja a választ. Tehát akkor miről is beszélünk? Neked mi nem számít lehúzásnak? Miért a végösszegből indulsz ki? A jó autószerelő pont hogy nem fog neked szarért hugyért dolgozni, azt meg kell fizetni.
2022. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 crudy ***** válasza:
66%

Amennyiben valóban az a probléma, amit a második írt, hogy nem tetszik, hogy magas az óradíj, vagy nem tetszik, hogy nem kapod meg a kedvezményét, akkor veled van a baj.


Ha átvertek, akkor írd le mi volt az eset.

2022. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hosszú évek óta pozitív tapasztalataim vannak inkább. Az is igaz, hogy nem nyekergek a szerelőnek, hogy inkább valami 10Ft-os alkatrészt építsen be. A már haldokló de még működő, vagy a tökéletesnek látszó, de km futás alapján csere érett alkatrészt is kicseréltetem gyári előírás szerint. Egy normális szerelő nem kezd el kínlódni ilyen ügyféllel. Elteszi, megmutatja a cserélt cuccot, elmagyarázza miért javasolja a cserét, vagy magad figyelsz a gyári csere előírásokra (vezérlés, vízpumpa, fékolaj stb)és szólsz a szerelőnek, hogy időszerű lenne, mit javasol? Ha ilyen szerelőt találsz, és visszajáró ügyfél leszel, nem csalódsz. Egy normális szerelő ma már nem is vállal buherálást, megheftelgetést :-) eszkábálást, tákolást stb. Ennek lehet ára van, ami nekem sem örömteli dolog, de ezzel nincs mit kezdeni, ha jót akarsz, annak ára van általában. Azért hallottam már márkaszervizekben félig lecserélt olajról is, de remélem ez egyre kevésbé jellemző.
2022. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

a szakmailag hibátlan szerelő tudja mit ér, ennyit kér...ja, hogy olcsón? Miért tenné?


Egy számla nem csak az új alkatrész árát tartalmazza, hanem a rezsiköltséges óradíjat..ez tartalmazza a segédanyagokat, a műhely fűtését, a világítást, az emelő költségét, stb..

És még ott a 27% áfa.


Ha okosba megy minden azt nem tudom. Én számlát kapok mindig, tök korrekt a csapat. Soha nem kellett reklamálni.


Minden megrendelő álma a jól, gyorsan, olcsón dolgozó szerviz.

Nos ez a három együtt sosem áll össze.

2022. jan. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy, mára már sajnos rokkant, autószerelő ismerősöm mondta hogy hány autószerelő akarta már átbaszni mióta szervízbe hordja az autóját...
2022. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván, pénzből él.
2022. jan. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

A jó autószerelő drága. Az olcsó autószerelő szar.


Szerintem ez elég egyértelmű, nem is értem mi a kérdés. Egyébként meg ez nem az autószerelőkre igaz, hanem minden szakmunkára. Nálunk például most szar a vízmelegítő, ma jön a szerelő. Megcsinálhatnám én is olcsóbban, elvégre magamnak nem számolok fel óradíjat, de hülye vagyok hozzá, szóval a végeredmény lutri. A szerelő meg 40 éve csinálja. Na, EZT kell megfizetni. Nálunk például tudod hányszor van olyan, hogy kérdezi a paraszt mennyi, mondjuk 1 óra. Reakció: "Ó csak annyi? És ilyen kis munkáért ennyit elkértek?" Nem, a, 1 óra az csak NEKED jelent kis munkát, mert balfék vagy és egy kis munka is 1 óráig tart. Egy szakembernek annál jóval nagyobb munka tart 1 óráig és ezt fizeted ki. Ha úgy dolgoznánk, mint te otthon, akkor bizonyára nem 14500 lenne az óradíjunk, hanem 2000, na de akkor egy kisszerviz 6 óráig tartana és árban rögtön ugyanolyan drága.


Szóval akkor lehúzás a magas ár, vagy sem?

2022. jan. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1/8 anonim ***** válasza:

48%

Vannak nagyon rendes autószerelők is.

2022. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!