Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb autósiskola...

Melyik a legjobb autósiskola szegeden?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Adott a kérdés, a lehető legjobb autósiskolát keresem (és nem a legolcsóbbat)

A munkáltatóm fizetné, viszont olyan helyre akarok menni, ahol nincs ez a "mondok hibákat, hogy megbukhass és több pénzt költhess" dolog.

Én a csillag autósiskolát néztem ki, várom a tanácsokat/javaslatokat :)



2022. jan. 10. 01:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Sokan mondják, hogy oktatót válasszunk először és ne iskolát. Ez az én helyzetembe sajnos nem sokat segít, most költöztem ide barátnőmhöz, tehát gondolhatjátok mennyit tudok az itteni dolgokról
2022. jan. 10. 01:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Csak tippeket szeretnék adni. Könyvből tanuld meg a KRESZ-t, még akkoris ha E-learningen csinálod. Én már mielőtt beiratkoztam anno B-s jogsira, már azelőtt elkezdtem tanulni a KRESZ-t. És már mikor beiratkoztam, már akkor mindent tudtam. 2 nap alatt (egy hétvége) le is zavartam az online részét, és rá 2 hétre mehettem vizsgázni. Mondanom sem kell, hogy 75/75 pont lett a végeredmény. Mindent patentul megtanultam annak idején. Mivel gondolom első jogsi, így lesz egy elsősegény tanfolyam és vizsga is. Mintha már olvastam volna, hogy ezt is meglehet csinálni már online? Vagy csak majd a későbbiekben... Nem tudom. Ez egy pár alkalom, majd utána vizsga a Magyar Vöröskereszt vizsgabiztosai előtt. (Nem kell tőle félni!) A vezetés meg 30 óra, és hogy ki-milyen-hogy-merre hány méter stb, az már más kérdés. A legtöbb oktató nemtől és kortól függetlenül szokott baszogatni. Tehát nem tudom vezettél-e már autót, de nem arra gondolok hogy apa vagy a haver megengedte hogy menjél egy kört az üres placcon vagy éjszaka a TESCO parkolóban érted. Érdemes lenne a kuplung-gáz-elindulás játékot gyakorolni, hogy ne legyen idegen a dolog már az első alkalom után. (Mondjuk van, aki először ha akarod ha nem, kivisz egy rutin pályára és csak utána enged téged forgalomba.) Azt tudni kell, hogy egyik oktató sem szokta dícsérni azt hogyha lefulladsz, recsegteted a váltót, nem indexelsz, nem figyelsz eléggé, vagy nem tartod be a KRESZ-t. (Vagy egy egyértelmű jelzést vagy szituációt nem úgy reagálsz le, mint ahogy kellene.) A legtöbbnek már be van rögződve ezt a ba*zogatós stílus, de nem kell mellre szívni. Van aki annak veszi. Nekem is sokszor szarul estek az ilyenek, elbírtam viselni. :D (Már most több mint 5,5 éve megvan a B-s jogsi, és majdnem fél éve kezdtem el a C-s jogsit. Itt is baszogat az oktató, pedig ez másik település, másik iskola és másik oktató. :D Felszínre törnek a régi emlékek nekem is. :D)


Már csak azért írom ezeket, hogy ne lepődj meg a dolgokon. És ha már a munkáltatód állja teljeskörűen a jogsit, akkor illik megtanulni mindent és odafigyelni a dolgokra. (Tehát lehetőleg ne harmadjára sikerüljön a KRESZ és ne kelljen PÁV-ra menni 5 forgalmi vizsga után meg ilyenek. :D)


(Ha nem diszkrét kérdés, akkor miért állja a főnök a jogsit? Munka végett, munkábajárás végett, vagy mert Te szeretnéd?)

2022. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Németben dolgozom, inkazából szerencsém van, rohadt jó munkát fogtam ki, a főnök is nagyon jó fej, és csak ketten dolgozunk a főnökkel. Szerintem azért állja, mert akkor sokkal jobb lesz bejárni Magyarból németbe, mert van céges autója.
2022. febr. 9. 10:14
 4/4 A kérdező kommentje:
A nettó 500 meg van, pedig csak 3 hétig dolgozom, utána 2 hét magyarban :) ezért is gondoltunk a jogsira. Így meg lehet oldani :)
2022. febr. 9. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!