Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet ez a megtorpanás?

Mitől lehet ez a megtorpanás?

Figyelt kérdés

106 lóerős, dízel autóról van szó.


Leginkább 2, illetve 3 sebességben jelentkezik. Tehát vezetem az autót, felvátok 2/3ba és ahogy felengedem a kuplungot, és nyomom a gázt kicsit megtorpan. Mintha valki visszafogná 2x is a gyorsulást, olyan mintha 2x óvatosan befékeznék, ez történik kb 2 másodpercig aztán gyorsul probléma nélkül, nincs semmi hang, nem rángat utánna már.


Pl az utastársaknak nem tűnt fel egy hosszú út során sem, csak amikor említettem, akkor mondták hogy érzik enyhén.


Na most ha nagyon "meghúzatom", tehát nagy fordulat és úgy váltok (az autó felzúg) akkor ez a probléma nem érződik.


Tehát ha nem húzatom meg nagyon, csak átdobom mondjuk 30nál 3ba, akkor érződik. Nyomom a gázt és mintha valami visszafogná 2mpre.


4-5-6 sebességben nem igazán érzek semmit, csak ha indokolatlanul előbb váltok.


Fél éve volt turbócsere, ez biztos nem az, mert ott nagyobb sebességnél volt gond.


Rendszeresen szervizelt egyébként, nincs terhelve az autó.


2022. jan. 14. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyit mutat a fordulatszámmérő amikor váltasz?
2022. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján én is arra gondolnék, hogy túl alacsony fordulaton váltod el, azért fulladozik.
2022. jan. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul engeded fel a kuplungot és azért torpan meg.
2022. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már 5 éve hajtom az autóm, közel 80 000 km.


Eddig nem fordult elő ilyesmi, pedig hajlamos voltam az idő előtti váltásra.


Ma délután megfigyelem a fordulatszámot, nem tudom felidézni hogy milyen fordulatnál érzem a megtorpanást

2022. jan. 15. 09:13
 5/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na megfigyeltem!


1600as fordulatnál eléggé visszafogja

1900nál már csak kicsikét érződik


2050nél már semmi



Előfordulhat hogy azért jött elő ez a megtorpanás kis fordulaton, mert eddig rendszeresen 1600-1700nál váltottam?

2022. jan. 15. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:
1600-nál még ne válts feljebb. Szenved a motor!
2022. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!