Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autó, mitől?

Nem indul az autó, mitől?

Figyelt kérdés
1.9 tdi passat. tegnap még semmi baja nem volt, most akartam menni vele és csak tekert először. Direkt többször izzitottam pedig inditás előtt. Másodjára már tekerni sem akart nagyon. Akksira gondolnék, de aztán elkezdett csipogni es kivillanni az olajnyomás lámpa. Mitől lehetett ez? elég meredek emelkedő részen parkoltam le egyébként, nemtudom, hogy ez számit-e.
2022. jan. 15. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerem hogy pontosan hol van az olajszivattyú, én arra tippelnék hogy már kevesebb olaj van benne, az olajpumpa nem tudja felkapni és valamiért letiltja az indítást. De ez csak tipp, nem ismerem a konkrét típust.
2022. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Pont tegnap volt nekünk is hasonló. Nagyon meredek lejtőn parkoltunk és nem akart beindulni a dízelautó. Legurultunk, megpumpálgattuk és utána indult. Valószínűleg kevés volt benne az üzemanyag és a dőlésszög miatt nem tudott üzemanyagot szívni.
2022. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor beindult, vagy nem? Járó motornál égett az olajnyomilámpa, vagy indítózásnál?

Pár típus már önindítózásnál is tudja a megfelelő olajnyomást.

Egy 1.7cdti astra még akkor se, ha már jár a motor egy ideje...

2022. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj: Ha az autó ahogyan írod nem indult be: Akkor honnan a p..csából lenne olajnyomásod??? Hát természetesen világítani fog az olajnyomás jelző ha nem jár a motor és rajta van a gyújtás.

2: A motorok úgy vannak tervezve, hogy még a leg szélsőségesebb lejtőn való megálláskor vagy haladáskor is bőven olajban van a motorolaj szivattyú szívó kosara, ettől nem mehet el az olajnyomás.

2022. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Merj rá az akksira. Mikori az akkumulátor?
2022. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valaki elmondaná mi köze van az akkumulátornak az olajnyomás lámpához?
2022. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az,h a páromnak is ez volt a kocsijával és az akksi szart be. Megbolondult a műszerfal... Akksi csere és minden ok volt.
2022. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem akksis, valami az üzemanyag szivattyúval vagy adagolóval(azthiszem)van, szomszéd átjött aki autószerelő lehuzott valami csövet és oda fujogatott be valami sprayt amig inditottam az autót és egyből elindult és indul is azóta.
2022. jan. 18. 02:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, h megoldódott
2022. jan. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!