Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül 2022-ben egy...

Mennyibe kerül 2022-ben egy motorfelújítás, mikor van az a pont, hogy az autó feladja a harcot?

Figyelt kérdés

Az alany egy benzines BMW E46 N46B18A 1796cm3, motor beindításakor vizes, súrlódó hang jellemzi, bemelegedve eltűnik ez a rossz hang.


A kiegyenlítő tartályban olajos hűtőfolyadék figyelhető meg, nivópálca habos, mustár és kávé színű.


Rövid távokon, a motor olaj betöltő nyilása is kávéhabos, hosszabb távon eltünedezik. Az olaj minimálisan fogy 12e km alatt 1 litert töltöttem rá, a folyadék is fogy néha.



Erőben nem vettem észre csökkenést.



2022. jan. 16. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Motor csere.
2022. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
N46 motor nem az a kategória, amit ilyen hiba után érdemes megmenteni. Vegyél bele bontottan másikat. Sokkal jobban jársz anyagilag.
2022. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, legalább a bontott is ugyan ilyen szar lesz.
2022. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

Nem olvastam vagy hallottam ugyan ilyenről, de miért ne lehetne a bontott motort bevizsgálni, hogy vannak-e ott rajta áteresztések, ahol nem kellene?

Például: leragasztani vagy ledugózni a hűtőfolyadék nyílásait és az egyiken egy kis lyukat csinálni és beszappanhabozni. Az olajbetöltő pálcánál meg enyhén megfújni egy kis sűrített levegővel. Ennek a két rendszernek egyáltalán nem szabadna átjárhatónak lenni.

Vagy lezárt szelepeknél hengerenként vizsgálni, hogy a gyertya helyén befujva jön-e levegő a kipufogó- vagy a szívó csatlakozásnál. Illetve a olajszintmérő pálcánál (szelepszárszimmering) vagy a beöntőnyilásnál (dugattyúgyűrűk). Ez utóbbi kettőnél nincs teljes zárás, úgyhogy nehéz eldönteni, hogy mi a megengedett, de veszteségmérést a csupasz motoron is lehet csinálni. Sőt ezek a dolgok egyszerűbbek, ha a motor minden irányból hozzáférhető.

Egy normális bontó meg visszaveszi a motort, ha beszerelés nélkül másnap visszaviszik.

2022. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!