Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mondják hogy a hibrid...

Miért mondják hogy a hibrid halott konstrukció?

Figyelt kérdés
Milyen jövő vár a hibridekre?

2022. jan. 17. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Kérdezd meg magadtól. Elvégre csak te mondod.
2022. jan. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Kik mondják?
2022. jan. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem mondják.
2022. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
A nem-plugin ("öntöltő") hibrid szerintem mondjuk hülyeség, én nem is engedném, hogy azt hibridnek hívják. Ugyan valóban van benne villanymotor, de a felhasznált energia 100%-a végeredményben fosszilis üzemanyagból származik, csak valamivel hatékonyabban használja fel, mint a nem-hibrid, de ezzel senki nem fogja megváltani a világot. Hogy a mild-hibridről már ne is beszéljek, az tényleg színtiszta átverés. Egyedül a pluginnek van értelme, ott lehetséges, hogy városi használatban villanyautóként járjon vele az ember konnektorról töltve, és csak hosszabb utakra kapcsolja be a belsőégésű motort.
2022. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Ugye jelenleg egy hibrid/plug-in hibrid auto csak viszonylag rovid tavot tud megtenni pusztan villanymeghajtassal. Ez alapvetoen azert van, mert cipelnie kell a belso egesu motort is, illetve nyilvan igy kevesebb hely marad az akkupakknak. Na most a belsoegesu motor pont azert van benne, hogy kikuszobolje a villanymotor jelenlegi limitjeit: rovid hatotav, hosszu toltes. Na de a villanyautok nagyutemben fejlodnek, rovid idon belul elerik ugyanazt a hatotavot, mint a belsoegesu motorral szerelt autok, illetve a toltes is egyre gyorsabb es a toltoinfrastruktura is folyamatosan epul. Ergo rovid idon belul semmi elonye nem lesz egy hibrid autonak egy tisztan elektromossal szemben.
2022. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ezt kik mondják?

Nyílván, én is sokat tudok röhögök amikor meglátok zöld rendszámmal egy hatalmas 3 tonnás suv-t "E###de" felirattal, és hallom a dízelmotor kerregését.

A sima benzin hibridnek pedig nem tudom mi értelme van, mert ha egy priusból kiszednék az elektromos és a benzinmotort, és a helyére raknának egy ungyanakkora hengerűrtartalmú dízelmotort, pontosan ugyanannyit fogyasztana...

2022. febr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!