Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy vadiúj, full extrás Mazda...

Egy vadiúj, full extrás Mazda 3 ferdehátú az alsó-középkategóriás, középkategóriás, felső-középkategóriás?

Figyelt kérdés

Illetve kb. melyik réteg engedheti ezt magának?

Milyen archetípus választja magának ezt az autót, ha kicsit általánosítunk?



2022. jan. 18. 15:38
A kérdező szavazást indított:
Alsó-középkategória
Középkategória
Felső-középkategória
Egyéb:
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Alsó-közép

Közép: c-klass, mazda-6

[link]

"Der Mazda6 ist ein Pkw-Modell der Mittelklasse"

2022. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ, milyen öreg vagy :) Hajdanán a Golfot hívták alsó-középkategóriának, de azóta úgy megnőtt és megkomolyodott, hogy mára szerintem a Polo/Golf/Passat az középkategória referencia. A hármas mazda a Golf megfelelője, szóval sima középkategória.
2022. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Közben utánanéztem, és autós oldalak valóban alsó középkategóriába taggelik be. Hát akkor tévedtem. Tény, hogy nem csak a kis autók nőttek meg, hanem mindegyik, tehát végülis érthető, ha a kategóriák is velük nőttek.
2022. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a fullextrásan 15 milliós autó a sima középkategória?


Akkor Magyarországon alkalmazott nem is nagyon engedhet meg magának középkategóriás autót, csak a vállalkozók?


Mert pl. egy programozó ha keres havi 1 millát, az elég sok.

Biztos lehet többet is keresni, de még a programozók között sem az az általános…


15 hónapig meg senki nem fogja eltenni a teljes fizetését egy kocsi miatt…


Egy vállalkozó fogorvos, vagy állatorvos kereshet annyit hogy megengedhessen magának egy KÖZÉPKATEGÓRIÁS autót, de senki más?

2022. jan. 18. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

8,5 millát szerintem a felső középosztály engedheti meg magának.

Mazda 3 ferde hátú az alsó-középkategóriás, viszont a golf is az de itt jóval nagyobb a hely.

2022. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5. A Mazda 3 a legfapadosabb felszereltséggel 8.5 milla.

Fullextrásan 14.6.

2022. jan. 18. 16:24
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
14.6 millát egy Mazda 3-ra, szerintem a felső tízezer engedheti meg magának.
2022. jan. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

"15 hónapig meg senki nem fogja eltenni a teljes fizetését egy kocsi miatt…"


Miért kéne? Ha 14 millió az autó, akkor befizet 4-et, a maradék 10-et meg 5 év alatt kifizeti részlettel. Ennyi.

2022. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
az árnak nincs köze a méretosztályokhoz , 15milliós yaris kisautó , 15milliós octavia alsóközép
2022. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elsősorban az autó ára és nem az határozza meg egy adott típus kategóriáját, hogy te hány extrát pipáltál ki megrendeléskor.

A mazda3 ugyanolyan alsó-középkategória mint a Golf, i30, Focus, Astra, stb. Ma már ezek is 7-8 milliótól indulnak. Nem alapmotorral, kicsit jobban felszerelve simán 10 felett vannak. Ma már ilyen új autó árak vannak. Lassan ott tartunk, hogy 5-6 millió egy belépő kisautó is.

2022. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!