Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érhet-e kellemetlen meglepetés...

Érhet-e kellemetlen meglepetés az alábbi figyelmetlenségem miatt autóvásárláskor?

Figyelt kérdés
Külföldi autót vettem, Magyarországon magánszemélytől, tehát nem az eredeti német tulajdonostól. Lekértük az autó kinti papírjait, az autó rendben van. Az autót beadtam egy kereskedésbe, hogy a honosítást és minden papírmunkát megcsináljanak. Viszont én nem kaptam semmilyen papírt a kereskedéstől, hogy én hozzájuk bármilyen autót beadtam. Meghatalmazás, iratok fénymásolása megtörtént, de én semmiből nem kaptam másolatot. A problémám az, hogy kb. semmivel nem tudom azt igazolni, hogy én az adott kereskedésbe beadtam egy kocsit honosításra. Attól tartok, ha megyek az autóért, akkor nehogy abba fussak bele, hogy megkérdezzék milyen kocsiért? A kocsiról van fotóm, de hát ugye se rendszám, semmi egyedi azonosítója nincs a kocsinak, ami alapján azt mondhatnám, hogy az enyém az autó. Amikor beadtam a kocsit, akkor velem volt a két srác, akitől vettem, illetve az autó egyik kulcsa itthon van nálam. Nagyon ideges vagyok, mert a legapróbb dolgokról van számlám, fényképem, mentek minden ilyent, erre egy ilyen súlyú dolognál megfeledkezem egy fontos papírról. Maga a kereskedést vagy is az ügyintézőt egy ismerős ajánlotta és maga a kereskedés régóta foglalkozik ügyintézéssel is. Ami még fura, hogy pl. az autó "őrzéséért" nem kérnek semmi pénzt, tehát gyakorlatilag ingyen ott áll a kocsi a telephelyen. Érhet-e nagy pofára esés?
2022. jan. 20. 18:51
 1/4 hypno ***** válasza:
92%

Érhet, persze.

De nem fog.

Ez a cég ebből él. Szerinted ha rossz hírüket keltenék egy ilyen marhaság miatt, az hogyan hatna az üzletmenetre?

2022. jan. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok évvel ezelőtt...

Hasonló cipőben jártam, mint te, egy kvázi papír nélküli kocsival.

Kolléga mondja: Van komálós, vidd el oda hozzá (címet mondta), hivatkozz rám. (!)

Odavittem az autót, mondtam a "varázsszót", hogy a "Sityu kollégája vagyok, ő küldött"

Öreg fószer rám mordult: "tedd csak le oda a létező papírjait (egyetlen adásvételi, +kinti forgalmi), adjad megfelé (sic!) a telefonodat, oszt' majd szólok!"

Papírokat letettem, és balra el.

Másnap reggel, úgy 9 óra felé:

"Jöhetel a kocsidért, minden rendben! A kötelezőt majd akkor köSSük (ezt is így), ha megjössz!"

Odamentem, kocsin rendszám, forgalmiban a nevem. Biztosítást elintéztük, és minden rendben volt.

Évek múlva, mikor eladtam, azt is gond nélkül sikerült.

2022. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Általában ez így van, ne aggódj nem vernek át.

Megértem az aggodalmat, de mivel ez gyakorlatilag "szürke zóna" így nekik is lenne veszteni valójuk.

Legyél lazább, nemsokára kész az autó.

2022. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Érhet, de valószínű nem fog. Miért kellene őrzésért pénzt kérni, van egy munkadíjuk, amiben megállapodtatok, aztán kész
2022. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!