Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kb. üzemmeleg állapotban...

Ha kb. üzemmeleg állapotban lecsavarom a kiegyenlítő tartály kupakját, akkor a nyomásmegszűnés miatt hirtelen ferforr a hűtővíz, és a desztillált víz elpárolog belőle?

Figyelt kérdés

2022. jan. 21. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Már megint a desztillált vízzel van bajod, csak most nem az áramvezetéssel? Miért akarod üzemmeleg állapotban levenni a kupakot?
2022. jan. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a vízzel. Tegnap kíváncsiságból levettem. Járt az autó egy darabig, majd leállítottam, és lecsavartam a kupakot. Megemelkedett a vízszint, ez történt.
2022. jan. 21. 08:22
 3/23 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy ezzel okoztam-e bajt.
2022. jan. 21. 08:24
 4/23 krwkco ***** válasza:
55%

Csak annyi víz fog elforrni, amennyi ahhoz kell, hogy a forráshő elvonása 100C-ra hűtse a folyadékot. Ez nem sok.

De mivel a buborékok a rendszer belsejében keletkeznek, ezért kinyomhatják a víz egy részét.

A forró víz és a kupak közelében keletkező gőzök megégethetik annak a kezét, aki lecsavarta a kupakot.

2022. jan. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
De az sem biztos, hogy volt 100 fokos a víz. Nem tudom, hogy most mit kellene csinálni. A hűtőfolyadék be volt állítva 50-50% arányban, de most nem tudom, hogy hova mozdulhatott el. Semmit nem tudok lényegében, csak a bizonytalanságot.
2022. jan. 21. 08:50
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy okoztam-e kárt a hűtőrendszernek, hogy hirtelen kiengedtem a nyomást.
2022. jan. 21. 08:55
 7/23 Mickbro ***** válasza:
A szintet látod a kiegyenlítőtartályon, az keverési arány gyakorlati szempontból nem változott lényegesen. De ha nagyon zavar, akkor benzinkúton ingyen bemérik a fagyáspontját.
2022. jan. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De mikor bemegy az ember a benzinkútra, ott is üzemmelegen csavarják le a kupakot, nem? Máskülönben nem tudják megnézni.
2022. jan. 21. 08:58
 9/23 anonim ***** válasza:

Te szórakozásból tekered le a kupakot? Nem vagy te normális! Nyomás alatt van a rendszer, ráadásul forró vízzel teli. Akár 1.5 méterre kispriccelhet belőle! Komoly égési sérüléseid lehettek volna.

#8: dehogy csavarják le, nem hülyék!

2022. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Akkor mit csinálnak?

Most nem az a kérdés, hogy megégetem-e magam. Inkább az, hogy okoztam-e ezzel az autónak problémát?

2022. jan. 21. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!