Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szlovakiában a GPS felvitt...

Szlovakiában a GPS felvitt autopalyara, de nem volt matrica es volt kapu mielott lejohettem volna, buntetes?

Figyelt kérdés
Magyar rendszamu autoval mentunk, milyen buntetest varhatok, vagy van egyaltalan? Ugy olvastam kulfoldi autokat nem tudnak buntetni, igaz?

2022. jan. 21. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De tudnak, EU-n belül együttműködés van, le tudják kérni az adataid. A kérdés az, hogy megéri-e nekik, mert ha megbüntetnek és nem fizetsz, a jogi dolgok határon átnyúlva nem annyira hatékonyak, mint belföldön, sokáig tartanak és költségesek, amit persze mind rád vernek, de nekik meg kell előlegezni, amit nem biztos hogy akarnak. Így van rá esély, hogy megúszod, de ha meg akarnak akkor meg tudnak büntetni. Ha megteszik, jobban jársz ha fizetsz, mert bár hosszadalmas és költséges a jogi procedúra, a végére mind rád verik.
2022. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt, remelem ha birsagot is kapok nem lesz tobbszaz euros csekk, (magyarorszagon kb 15ezer ha jol tudom)
2022. jan. 21. 17:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Büntetnek külföldi autókat is.

150 és 300 euró között van a büntetés. Ha 15 napon belül befizeted 50 eurót elengednek.


Ha ma történt utólag vehettek 10 napos jegyet, 10 euró majd emailben kapsz erről egy visszaigazolást. Ezt elküldheted csatolmányként az autópálya kezelőjének magyarázattal (angol nyelven is vagy szlovákul - ha kell fordítani szlovákra írj rám és segítek), hogy eltévedtetek ezért hajtottatok fel a pályára.


Jegyet az eznamka.sk oldalon tudsz venni.

2022. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg van egy Call Centrum opció ezen a telefonszámon 00421 2 32777 777 ahol Hé-Vas 6:00-22:00 közt van magyar nyelvű ügyfélszolgálat. Matrica vásárlás után az emailben kapott igazolás számát ha bediktálod talán eltekintenek a büntetéstől.
2022. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom, most vettem matricat, a mai naptol, remelem elnézik, holnap felhívom őket, koszonom a segitseget :)
2022. jan. 21. 18:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de kaptál végül büntetést? Sajnos én is benéztem.
2023. okt. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem kaptam, felhívtam másnap őket
jan. 9. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!