Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel lehet menni ezen a...

Mennyivel lehet menni ezen a német autópályán?

Figyelt kérdés

2 sávos. 100-as tábla feloldva.

170 körül mentem, szerintem trafi alatt. Itt nincs sebesség korlát, vagy csak 130? A 3 sávoson úgy tudom bármennyivel mehetsz. De a 2 sávoson mennyivel, ha nincs tábla? Küldenek csekket?



2022. jan. 21. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a sáv mennyiség számít, hanem a kiírás. Nézd meg google térképen, hogy ott milyen tábla volt.
2022. jan. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fel volt oldva asszem a 100-as korábbi korlátozás
2022. jan. 21. 23:36
 3/8 anonim ***** válasza:

A feloldás az feloldás.

Nincs olyan, hogy kicsit oldjuk csak fel. Egyébként az autópálya karakterrel bíró (korláttal elválasztott 2 pálya) autóutakon is előfordul, hogy nincs korlát. Ilyen volt a B6N például, míg át nem minősítették pályának.

2022. jan. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magyarul nem kapok büntit?
2022. jan. 22. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha fel volt oldva a sebességkorlátozás és valóban autópályán voltál, akkor valóban korlátlan.


Igen, a korlátlan azt jelenti, hogy nem kapsz "büntit".

2022. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Melyik autópálya?

Ha a "trafi alatt" úgy értendő, hogy fixen az útpálya fölé telepített... Nem emlékszem ilyenre német autópályán (legalábbis amerre én élek). A fix radarok mind az úttest mellett vannak, fent legfeljebb forgalomfigyelő kamerák és a teherautók útdíját ellenőrző cucc van.

Ha valóban sebességkorlátozát feloldó tábla után voltál, akkor ott elméletileg a felső határ a fénysebesség. Azonban nem árt tudni, hogy a gyakorlatban könnyen rádhúzhatják a közüti veszélyeztetést, amennyiben extrém gyorsan haladsz akár a forgalomhoz, akár aa látási- és útviszonyokhoz képest. Szóval azért csak ésszel. Mondjuk a 170 talán még nem extrém.

2022. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk kérdés az is, hogy villant-e a cucc.

Igen, tudom, manapság nem kell hogy villanjon, de mégis csak ilyenekkel találkoztam nemeteknél. Mindig tudtam, ha valami jönni fog. Igaz ez 10 év alatt kétszer volt, legutóbb egy 120-ast néztem be, és 140-nel mentem, de láttam a villanást akaratlanul is. Másokat nagyon sokat láttam németeknél és osztrákoknál is, hogy levillantottak.

2022. jan. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem villant, ha villant volna biztos látom. Ismerőseimnek villant mikor gyorsabban mentek, hallottam. Amúgy igen az út felett voltak a kamerák rögzítve. Láttam én is olyat, mikor a haladó és szembejövő sáv között volt a kamera, de ez nem.
2022. febr. 1. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!