Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közeljövőben szeretnék autót...

Közeljövőben szeretnék autót vásárolni, amit legjobban szeretnék az egy első generációs a5-ös Audi. Többi lent?

Figyelt kérdés
Inkább dízelben gondolkoztam, mert a benzineseknél a tfsi-kről sok rosszat hallottam. Annyi lenne a kérdés hogy 2.0 tdi-vel vagy 3.0 tdi-vel lenne érdemesebb venni megbízhatóság szempontjából? Valamint az is érdekelne, hogy automata vagy kézi váltóval érdemesebb nézelődni? Én jobban hajlok a kézi váltó felé, mindig is azt szerettem jobban. Egyébként bármi tapasztalatot írhattok vagy hogy mikre érdemes figyelni.

2022. jan. 22. 01:33
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha csak azt nézzük, melyikben kevesebb a hibalehetőség, illetve melyikre kellhet a legkevesebbet költeni akár jelentős gond esetén, akkor egy elsőkerék-hajtású 2.0 CR TDI és természetesen kézi váltó lesz várhatóan hosszú távon a legolcsóbb fenntartású a dízelek közül. Ha korai példány, preventív olajpumpa hatszög tengely csere nem árthat (nem PD motor, de ez egy többször változtatott alkatrész, nagyjából 2012-ig még előfordul régebbi fajta), igazából egyszer cseréled és be vagy biztosítva :)
2022. jan. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak a gond lesz vele... Legjobb a hagyományos szívóbenzines motor!
2022. jan. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is a benzineseket szeretem jobban de ennél az autónál egyedül a 3.2 fsi van szívó, az meg fogyasztás és a kokszosodás szempontjából nem éri meg nekem. És egyébként sok embert kérdeztem már, akinek volt ilyen audija és az összes azt mondta, hogy a 2 és a 3 literes dízel is teljesen megbízható és jól sikerült motor tehát nem tudom miből gondolod, hogy csak a baj van velük.
2022. jan. 25. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, a 3.2 fsi nekem jobban tetszik, ha ezekből kéne választanom, ezt venném. Tulajdonképpen a két dízelmotor amit írtál azok sem rosszak a maguk kategóriájában, de ha a megbízhatóságot nézem, a szívó benzinmotor a turbós dízelt messze lepipálja.

Ezenkívül közép-hosszútávon: részecskeszűrő van-e rajta, mert azzal aztán tud lenni kínlódás, a turbó meghibásodása önmagában kockázat. Dízelekre vonatkozó k{rnyezetvédelmi korlátozások? Bizonytalanság... és nagy kérdőjel.

2022. jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!