Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olyan balesetek követke...

Milyen olyan balesetek következhetnek be, ahol kizárólag a balesethelyzet megteremtőjét kiáltják ki hibásnak, míg azt nem, aki elkerülhette volna a balesetet de nem tette?

Figyelt kérdés

Egy ilyenről tudok, de szerintem kell lennie többnek is. Pár éve személyesen láttam egy balesetet. Egy parkolóból tolatott ki az útra egy piros autó, egy másik (talán fehér) meg ment az úton kb. 50-el. A fehér még kb. 100 méterre lehetett mikor a piros autó hátulja már kilógott. A piros tovább gurult kifele. Mikor már csak kb. 50 méter volt, a fehér elkezdett dudálni, amire piros megállt úgy félig kilógva az útra. Vissza akart menni teljesen a parkolóba, de már nem tudott. A fehér folyamatosan dudált, nem engedte fel, és fékezés nélkül belerohant a piros hátuljába. A féklámpa sem villant fel. Kb. 3 másodpercig nyomta úgy a dudát, hogy közben nem is fékezett semmit. Volt helyszínelés, megkérdeztek többünket is akik láttuk. A piros autós fickót a bátyám személyesen ismerte, ő tőle tudtam meg, hogy végül egyedül ő lett kihozva hibásként. Azt tudtam, hogy a fehér autós úgy próbálta beállítani, hogy ő már semmit sem tudott tenni, nem tudta elkerülni a balesetet, ezt hallottam személyesen is. Úgy néz ki, hogy sikerült neki. A verdikt az lett, hogy reagálhatott volna jobban is, de a helyzetet amiből a balesett lett egyedül a piros autós generálta, ezért ő a hibás kizárólag.


Ehhez hasonló eseteket tudnátok írni, ahol nem számít hogy elkerülhető lett volna a baleset, akkor is csak a helyzet megteremtőjét fogják hibásnak ítélni? Nem kell ténylegesen megtörténtnek lennie, elég ha elméletileg történhet ilyen.



2022. jan. 22. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Amit írtál az általánosítható:

Az elsőbbséggel rendelkező útjában áll valaki bőven féktávon kívül, akinek szándékosan nekihajt.

Ha nem lehet bizonyítani a szándékosságot, akkor sajnos az ártatlant hozzák ki hibásnak.

Ennek alattomosabb módja, amikor az elsőbbséggel rendelkező irányjelzőzik jobbra, de nem kanyarodik el, hanem egyenesen nekihajt annak, aki gyanútlanul kikanyarodik elé.


Hasonló még a büntetőfékezés, amikor valójában a büntetőfékező okozza a balesetet, de ha nem lehet bizonyítani, hogy bevágott és indokolatlanul fékezett, akkor a hátsó ártatlan lesz a felelős.

2022. jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

mondjuk egy IC-vel találkozni? Ott ki a hibás? Aztán egy őz fut át az úton, ahol épp előzöl..mást nem tehetsz, mint satuzol..őz még elugrott, te meg árokban..

Vagy egy pótos taktor rakottan balra bekanyarodik előtted...mert amikor még a tükörbe nézett az enyhe ívű úton, még nem jött senki...te persze nyomtad neki, mert előzted..ugyanis nem villogott az indexe..

2022. jan. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es: én láttam már ilyen balesetet, hogy indexelt de mégse fordult jobbra. Természetesen a kikanyarodót büntették meg. A rendőr válasza az volt, hogy ha indexel ha nem neki akkor is elsőbbsége van így addig amíg nem kanyarodik el nem szabad kikanyarodni elé.
2022. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!