Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vehetek dízelt napi 20km-re?

Vehetek dízelt napi 20km-re?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok és a 2.0 literes crtdi passat-okkal szemezek.

A munkahelyem 10km-re van, az oda vissza 20km

Szoktam néha nagyobb utakra is menni, de az nem számottevő.

Volkswagen konszern benzinmotorjait el szeretném kerülni, családban van egy 1.8 TSI 2013-ból és folyton baja van. (nem tudom mikortól szabad megvenni a TSI-ket)

A szerelőm azt mondta, ha hetente 1x felmegyek autópályára és úgy megyek haza akkor nem lesz baj plusz egr kiírása.

Mit kéne vegyek ha a Volkswagen háza táján szeretnék maradni?



2022. jan. 23. 21:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Ekkora tavolsagra dizelt venni rossz otlet, kb. folyamatosan hidegen fogod jaratni.
2022. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
25000 alatt évente felesleges a dízel. A dízel autópályára készül. Apám egyik kollégája pl román jár haza havonta az egy 1000es minimum odavissza, pályázik. Ezen felül sokat megy vele helyben is meg hazai pályán is. Neki biztos megvan a 25 évente. Ha te most azért akarsz dízelt venni, mert az elmegy 5 literrel, már ostoba ötlet. Nem kell félni benzines autótól. 5ös golf 1.6 benzin motorral elnyűhetetlen. De napi 10kmhez magam részéről úgy ítélem meg, hogy az autó teljesen felesleges. Busszal 20 legfeljebb 25 perc. Az autó fel sem tudna melegedni kellő képpen. Klímázást ilyen rövid távon felejtsed el nyáron.
2022. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már az autópályás dolgot. Ilyet semelyik szerelő nem mond csak a képzeletbeli. Mész 10kmt pályán semmit nem old meg.

Vásárolhatsz érzelmi alapon, de mindegy mit teszel. Legtöbbször a használt dízel több költséggel jár, s nem feltétlenül mész vele annyit, hogy behozza az extra költséget. Ezért mondják hogy rövid útra benzin.


Emellett a benzinsenbol sem turbós. Mert ugye a sok hideg indítás koptatja a turbot.. persze ez így van, de nem ördögtől való megcsinálratni. Jóval kellemesebb turbós autót vezetni...

A benzines hamarabb bemelegszik, jobban bírja a sok hideg indítást. Ennyi.


Vegyél az alapján hogy neked megéri-e érzelmi alapon egy pár nagyobb kiadás..

Párom sem jár többet mint te. 2x18km. És milyen autoja van? Dízel? Miért?

Mert sokkal kényelmesebb tankolni és vezetni, ha nyomod neki sem torkos. Nekem ennyit megér, hogy drágább az alkatrész.

2022. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor cserélgesd a lendkereket. Évi 25 alatt szükségtelen a dízel te magad mondtad el, hogy miért. Saját magadnak mondasz ellent!
2022. jan. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

4# amennyiben nekem céloztad a választ.


Pont nem érdekel a lendkerék költsége 100 ezer van a kuplungba és köszöni szépen jól van.

Ha pedig nem lesz jó, zogszó nélkül kicseréltetem. Nem mindenki hal meg egy általános kopó fogyó karbantartástól.

2022. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

3-as:

A szerelőm tényleg ezt mondta. Egr-t kikapcsoljuk program szinten és hetente 1-2x haza pályán ami hosszabb. Kb 15km oda 15km vissza.

Neki is ezzel a motorral szerelt Audi-ja van, viszont ő a műhelyig csak 4km-t megy. Én is úgy tudom, hogy a rövid utak nem tesznek jót a dízelnek, viszont a benzinesnek sem ezért vacillálok…


2-es:

Autóra szükségem van mert a munkám miatt fel kell néha menjek pestre ami kb 100km oda vissza. Szóval a busz kizárva. Én is érveltem a szerelőnek ezzel a 25e km-el, de azt mondta badarság..

2022. jan. 23. 22:25
 7/22 A kérdező kommentje:

4-es:

Lendkerék a 2013-as 1.8T benzines C osztályomban is volt… az kb már mindenben van.

2022. jan. 23. 22:30
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Vehetsz, de semmi értelme... Erre a felhasználásra benzines, hibrid, vagy akár elektromos.
2022. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Tekintve, hogy ebből a korszakból egyik VW benzines sem egyszerűbb technológia, szerintem mehet. (Amúgy szerintem teljesen felesleges ez a heti egyszeri pályázás, minek mennél a hosszabb úton? Ennyire nem kényes a dízel, hogy hetente meg kellene küldeni, feltételezem nem 30-cal fogsz vele menni amúgy sem.)
2022. jan. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
10%
Én a helyedben egy kisköbcentis benzinest vennék, valami japánt. Nem mennek soha tönkre, olcsó őket fenntartani és erre a távra a legalkalmasabbak. Néha Pestre menni 100 km-t pedig azok is tudnak gond nélkül.
2022. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!