Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koszos a kiegyenlítő tartály...

Koszos a kiegyenlítő tartály fala, de mitől ?

Figyelt kérdés

Egy éve cseréltem le a hűtőfolyadékot. Ekkor kimostam a kiegyenlítő tartályt is. Nemrég vettem észre ,hogy a kiegyenlítő tartály falán valami van, olyan mint ha por lenne. Fekete esetleg barna színű. Nem sok, de szemmel látható. Nem a vízben van, hanem a tartály fenti részén.

A tartályom szép tiszta és áttetsző. Ugyan így a hűtőfolyadék.

Kérdésem az lenne, hogy az micsoda lehet? És mitől van?


Golf 4 2003 1.9pdtdi



2022. jan. 23. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Kezdődő hengerfej
2022. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valóban, ereszt a hengerfejtömítés. Nekünk ugyanez volt. HA járó motornál nagy nyomás van benne, jelzi. Ha nincs, akkor csak a keveset használt motornál kicsapódhat némi rozsda a hűtőrendszerben, de ez a krémes barna izé, ez hengerfejtömítés-szivárgás. nem jó, mert eltömi a hűtőt egy idő után, szortyog a fűtöradiátor, mert levegős
2022. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem krémes barna íze van.

Teljesen tiszta a folyadék is és a tartály is. A tartály felső falán egy csipetnyi fekete port van. Az autó napi használatba van.

2022. jan. 24. 13:05
 4/9 veterán vas ***** válasza:

"krémes barna íze van"

????

A fene a gusztusodat, megkóstoltad? :D

2022. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a tetején úszkál, merd le vagy szivasd le valamivel, és figyeld meg hogy jelentkezik -e újból, és mikor. Lehet hogy korábbról valami szemétmaradvány, de valóban koszos olajos maszlag is lehet ha a motor beledolgozik pl. hengerfejesség esetén.

Nézd meg még a nívópálcát és az olajbetöltő sapkát hogy az olaj tiszta -e vagy zavaros kezd lenni.

2022. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesen tiszta minden. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint ha valaki egy csipetnyi fekete homokot tett volna a kiegyenlítő tartályba.
2022. jan. 31. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ki kell venni és belevágni ecetes szódabikarbónás vízbe, nekem gyári tisztaságú lett csak ugy csillog benne a rózsaszin glikol
2022. febr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ha volt szerelőnel mostanába, akkor beletettek valamit. 😉Ha nem vajszínű-barnás trutyis, akkor nem hengerfejtömítés problémás. De vedd le az olaj beöntő nyílásnál a kupakot és nézd meg, annak sem szabad trutyisnak lennie.
2022. febr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem az olaj tiszta nem rég cseréltem le kb 2000km mentem rá.

Hűtőfolyadék is tiszta és a tartály is. Az a jelenség van jelen amit le írtam, a kiegyenlítő tartályban homok nagyságú csipetnyi kosz található. Esetleg gumicső darabok?

2022. febr. 2. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!