Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utántöltésre szabad használni...

Utántöltésre szabad használni előírásoknak nem megfelelő olajat, ami teljesen más, újabb technológia, mint az előírás?

Figyelt kérdés
Olajfogyasztós autóba kell, van itthon belőle sok és jó lenne elhasználni. Természetesen olajcserénél majd a belevalót fogom belerakni, de az még messze van. 1l/1000km körüli az olajfogyasztás.
2022. jan. 24. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, de őszintén szólva annak a motornak már tök mindegy, ha 1k/1000km-t eszik, szóval öntsed nyugodtan. Ennél szarabb már nem lesz, vagy legalábbis nem az olajtól.
2022. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
NEm szabad, igazából még ennyire rossz motorba sem, lehet ez még ettől sokkal rosszabb is.
2022. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Viszkozítás és szabvány fontos, hogy stimmeljen
2022. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:
100%

Ha van egy autód és van sok-sok olajod, akkor megírhatnád, hogy melyik micsoda.

Szerintem nem egy általános elméletre van szükséged az olajok utántölthetőségével kapcsolatban, hanem egy konkrét válaszra.

2022. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tehát, hamjól értem, a sufniban tárolt olajok akár SAE 10W is lehet, és a minőség az API SM , vagy SN..


Ez csak javít a motorban lévő kenőanyagon. Nem ze leszel az első, aki olyan olajat tölt, amit a munkahelyén lenyúlhat, vagy óccón kapja..a lényeg, hogy tiszta legyen. Nekem még ÁFOR olajom is van, amit a kispolszkiba töltöttem. Tiszta, áttetsző, akár használható is, de ez ásványi olaj.


Szóval töltsd rá bátran, ha van rajta API jel, bármelyik is.

2022. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!