Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó tulajdonjogát milyen...

Robogó tulajdonjogát milyen papírral lehet igazolni, és ezt honnan lehet beszerezni?

Figyelt kérdés
Édesapám váratlan elhunyt, volt egy (évek óta nem müködö) robogója, amit bevettünk a hagyatéki leltárba, de semmi papírt nem találtunk hozzá. Forgalmija elvileg nincs, rendszáma se. Most azért áll az egész eljárás, mert a közjegyzö szerint valami papírt kellene leadnunk róla, de hát nincs.. akinek van ilyesmije, mivel lehet igazolni, hogy kinek a nevén van egy segédmotor?

2022. jan. 24. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi szerződésem van csak, mással nem tudom igazolni a tulajdonjogot.
2022. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A segédmotoros kerékpároknak nincs központi nyilvántartásuk, a tulajdonjogot csak az adásvételi szerződés igazolja, amelyet senki sem vizsgál, nem kell bemutatni az okmányirodában. Ha most leírnám, mi a megoldás, azzal okirathamisításra buzdítanálak, de szerintem a fentiek alapján rájössz magadtól is, mi a teendő.
2022. jan. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Kvázi akkor nem kellett volna bevenni a leltárba, mert ilyen szempontból nem számít többnek, mint egy bicikli.
2022. jan. 24. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna muszáj. Ha használni szeretnéd akkor töltsetek ki édesanyáddal egy adásvételit, ahol ő eladja neked. Senki nem fogja (és nem is tudja) megnézni, hogy birtokolta-e valaha.

Ha el akarod adni, nem kell semmit tenned, meghirdeted, jön a vevő, írtok adásvételit, elviszi.

Őszinte részvétem!

2022. jan. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Részvétem.

Ha tényleg robogó (50ccm alatt), akkor forgalmi engedélyre nem köteles, nincs bejelentési kötelezettség.

Így a nyilvántartásban sem szerepel.

Egyetlen igazolás az adásvételi, de azt akár édesanyáddal is megírhatjátok. Már, ha meg akarod tartani.

Ha el akarod adni, akkor sem árt, mert igazolni kell, hogy a tied.

De ehhez elég egy szimpla adásvételi (mindegy kitől), ahol te vagy a vevő.

2022. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon rendesek vagytok.
2022. jan. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!