Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mondjuk 100 lóerős szívó...

Egy mondjuk 100 lóerős szívó benzines, és egy ugyanúgy 100 lóerős turbós benzin motorral szerelt ugyanolyan autó (ugyanaz a kaszni, alváz, típus, súly) ereje, gyorsulása között nagy lesz a különbség a turbónak köszönhetően?

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
nyomatékgörbét nézd meg
2022. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. jan. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal nyomatékosabb lesz a turbos.
2022. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem. A teljesítmény számít, tehát a abban tartományban ahol használod pl gyorsuláskor mekkora az átlag teljesítmény.


A turbosnal könnyebb megoldani hogy kb 3000 tömés tartományban kb ugyanaz legyen a teljesítmény de tényleg nagyban függ a motor karakterisztikájatol

2022. jan. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés.

Ez a 100le valahogy úgy nézne ki, hogy 1.4l szívó vs 0.8l-es turbós.

A karakterisztika máshogy nézne ki a kettőnel. Az 1.4 szívó magasabban adná le mind a teljesítményt, mind a nyomatékot, mint a turbós. A 800ccm-es motor viszont nagyon apró, így inkább csak városban lehetne használni, míg azért egy 1.4 szívóval autópályázni is lehet, persze ésszel.

Ráadásul egy ilyen pici motor megfújva hamar megadná magát, míg a szívó kifutna a világból hozzá képest.

2022. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ilyen pici motorról nincs adat, de egyel feljebb lépve:

Civic 1 literes turbós motorja 129le/5500-nál és 200nm/2250-nél

Ehhez képest MX5 1.8 szívó motorja 129le/6500-nál és 152nm/5000-nél.


A két motor azonos súlyú kasztniban, azonos váltóáttételezéssel, stb. kb. azonosan gyorsulna a hasonló teljesítmény miatt. A különbség annyi lenne, hoy a turbóst, mivel a nyomatékot alacsonyabban adja le, nem kellene visszaváltogatni a kigyorsításoknál, emiatt úgymond kényelmesebb vezetni.

2022. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én teszt vezettem az 1.0 100 le és az 1.4 95 le fiát tipot. Sokkal jobb volt vezetni az 1.0 motort, nem kellet 4000 ig pörgetni előzéskor, ha megnyomtam neki akkor egyből megindult... Viszont a régebbi 1.4 és verziót vettem(egyszer már megjártam a kis turbós motorral)
2022. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alacsony teljesítmény miatt szerintem túl nagy eltérés nem lesz a gyorsulásban, viszont közlekedni jobb lesz a turbóssal.


A feltöltött motorok magasabb részteljesítménye jobban eljönne a gyorsulásban ha egy 300 lovas turbóst raknál ugyanabban a kasztniban egy 300 lovas szívó mellé. 100 lóerőnél kimérnek ideális körülmények között pár tizedet vagy mondjuk egy másodpercet 0-100-on, az utcai közlekedésben azt te nem fogod észrevenni.

2022. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha vásárlás előtt állsz, inkább a megbízhatóságnak járj utána szerintem. Konkrét típus, évjárat, melyik motorok ezek?
2022. jan. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!