Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bal hátsó fék forró és égett...

Bal hátsó fék forró és égett szagú ?

Figyelt kérdés

A kocsi 1 napot állt kézifékkel behúzva egy meredekebb leejtőn.

Egy 30 km-es út után jelzett az ABS alapú guminyomás jelző, hogy valami nem oké.

Hátra mentem és a bal hátsó féktől eszméletlen meleg jött illetve égett szagú volt, semmi más nyom nem volt látszólag. A fékekben nincs 5 max 10k km. Haza fele már semmi nyoma nem volt se a szagnak se a melegnek, illetve az nyomás jelző sem hisztizett...

Mi lehet ez ?



2022. jan. 26. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Berohadt a bowden, és hiába engedted fel a kéziféket az mégis behúzva maradt, vagy csak befagyott, víz ment bele az meg belefagyott, előfordul.
2022. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a bowden, vagy maga a fék munkahengere. Mielőbb nézz rá, addig ne használd az autót.
2022. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudok ránézni ? Haza fele már nem volt gond. Még figyelem azért.
2022. jan. 26. 22:51
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Azért az borzasztó hogy nem veszed észre ha fog a fék.
2022. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Fogott a fék, ezért folyamatosan súrlódott, túlmelegedett. Ha nem valami extrém elhanyagolt és/vagy öreg autó, akkor nem a befagyás/berohadás és hasonló probléma. Simán megszorult a nyereg. Felmelegedett, majd lehűlt, így megmozdult. Most éppen jó. De érdemes elvinni egy szerelőhöz, hogy vegye le a nyerget és pucolja fel.

Egyébként #4 jól mondja, nem észrevenni, hogy fog a fék...

2022. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:

"Hogy tudok ránézni?"

Mivel 2-es hozzátette, hogy addig ne használd az autót, a javaslata azt jelenti, hogy szedd szét a féket és úgy vizsgáld meg.

De szerintem pont használni kell az autót. Ha érzed, hogy a szokásosnál nehezebben mozog, akkor megint be lehet ragadva a fék. És egy ideig megálláskor ellenőrizd, hogy a fékdob vagy féktárcsa forró-e. Óvatosan, mert meg is égetheti az ujjadat.

Ha visszatér a hiba, akkor lehetőleg mellőzni kell a kéziféket és ráérsz a következő szervíznél megemlíteni. Ha ennek ellnére vannak melegedések, akkor tényleg a fékdugattyúval lehet baj és soron kívül szerelőhöz kell menni.

2022. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 krwkco ***** válasza:

Még annyit, hogy ha a kocsi mozgásán érzed, hogy be van ragadva a fék, akkor a hátsó kerék mellett benyúlva meg kell rángatni a kézifékbowden csupasz részét. Ha ettől javul, akkor a bowden ragad be. Meg kell kenni vagy cseréltetni.

Dobféknél előfordul, hogy a fékpofák ragadnak oda a dobhoz. Egy kis tolatás többnyire leválasztja őket.

2022. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem lehetett érezni semmit, 4 emberrel megpakolva mentem ráadásul. Ha éreztem volna, nyilván gyanakodni kezdek.


2014-es autóról van szó, elhanyagolva sincs mivel 7 ezer km van a zsír új tárcsákban, betétekben. Mivel a visszaúton sem volt semmi, illetve ma reggel sem, szerintem megszűnt a baj, de nyilván ha előjön megint akkor szerviz.

2022. jan. 27. 08:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Mégis hogyan venné észre? Nem minden autó 60 lóerős és nem blokkolt a kerék, csak folyamatosan fékezett finoman.

Ellenőrizni egyszerű: kiékeled az autót, majd megemeled és kézzel pörgetsz a keréken; ha könnyen megy, már nem fog be.

Valószínűleg ráfagyott, de én megnézetném szerelővel.

2022. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 krwkco ***** válasza:

"Mégis hogyan venné észre? Nem minden autó 60 lóerős"

Pl. abból, hogy üresben az autó jobban lassul, mint szokott. Akkor mindegy, hogy hány lóerős.

2022. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!