Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A friss jogsisoknak miért...

A friss jogsisoknak miért csak bizonyos autókat ajánlanak?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném még csak tervezem a jogsit, szóval laikusként állok a dologhoz. Bárkivel beszéltem aki letette a jogsit, mind azt mondták hogy Volkswagent, egy régebbi Bmw-t, vagy Suzukit vesznek első autónak. Most nézegettem használt autókat, nagyon szép Alfa Romeot és Chevroletet találtam, de ezekről soha nem hallok semmit senkitől (mindkettő 500 ropi alatt van). Azért van ez, mert a legtöbb friss jogsis inkább a még olcsóbb kategóriában nézeget első autót? Vagy miért ajánlanak a kezdőknek inkább egy Volkswagent mint egy AR-t?

Megköszönném ha valaki felvilágosítana 😅



2022. jan. 27. 13:25
 1/10 anonim válasza:
100%

Személyes vélemény lesz, fogalmam sincs ez-e a valódi ok. De általában "tucat", olcsó autót ajánlanak, ha esetleg meghúzod ne többszázezres tétel legyen a javítás, ez szól a suzi mellett. A bmw, vw mellett az szólhat, hogy általában nagyobb teljesítményű motorral dobják piacra, gondolom én a könnyebb előzés miatt javasolják ezt.

Amúgy se alfát, se chevroletet nem vennék semmi pénzért akár kezdő jogsi, akár nem, 500 alatt meg végképp nem.

2022. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Chevrolet-m van kezdőként😎
2022. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A tucatautókhoz sok az alkatrész, ezért olcsóbban fenntartható, mint a ritkábbak. Ami nagyon ritka, lehet hogy meg kell rendelni a gyári alkatrészt, ami nagyon drága. Az egyszerű, régi szívóbenzines tucatautók a legolcsóbban fenntarthatók, mivel kevés dolog romolhat el bennük, ami elromlik az meg viszonylag olcsó. Persze ehhez egy ép, nem rozsdásak kell kifogni, mert akkor tényleg nincs mitől félni.


A fiataloknak kevés a pénzük, a lényege az első autónak, hogy ne féltsük annyira és megbízható legyen. Persze van akinek nem ez a lényeg, de annak van gazdag szülő a háta mögött vagy szétdolgozza magát érte diákmunkán.

2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs még rutinod, nincs gyakorlatod, elég tapasztalatod, ezért minél drágább autót veszel vagy drágábban javíthatót, annál rosszabbul fogsz járni, ha jönnek a kisebb nagyobb koccanások, balesetek.
2022. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

általában azért, mert első autóra nem akarnak költeni. Amolyan tanulós autónak gondolják, amit nem baj, ha körbeparkolnak...

én ezzel nem értek egyet; olyat vegyél, amit sok évig használnál utána

2022. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert első autónak olyan kell amit rendesen körbe lehet látni.
2022. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem eleinte azzal riogattak,hogy mivel nő vagyok,ne is remenykedjek benne,hogy a kotelezo oraszammal megcsinalom a jogsit.ugy is tobb kell,30 ora nem eleg,foleg egy nonek nem.

Hat de,eleg volt.

Aztan jottek a vegyel 300 ert swiftet,ugyis megtorod.(mert biza nőből vagy)

Hat nem vettem,vezetem a mar 14 eve nalunk levo astrankat.uram szeme fenye,ritka szep peldany.nagyon felti a dragam.

Egybol megkaptam a potkulcsot hozza,es egyszer sem huztam meg.miert huznam meg?miert ne latnam ugyan ugy,hogy mennyi helyem van mint egy rutinosabb?epp ellenkezoleg,sokkal ovatosabb vagyok,inkabb lassabban parkolok,nem kapkodok.nem megyek bele olyan szitukba amikben nem vagyok biztos.nem szaguldozok,es szerintem sokkal jobban figyelek mint a rutinus soforok.

Ez akkora baromsag,hogy a kezdo sofor vegyen egy roncsot amit nem sajnal.....

Neztunk mi swiftet is,hat halal felelmem volt benne.inkabb legyen egy nagyobb kasztni korulottem,nekem nagyobb biztonsag erzetet ad.

Siman betolatok barhova az astraval is,nem vagyok hulye,latok...van 3 tukrom,es az ablakokon is ki tudok nezni.

2022. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#1 miért nem vennél egyiket se? Rossz tapasztalat, vagy szimplán nem szereted a márkát?

#7 köszönöm hogy leírtad a tapasztalatodat, igazából én is a hasonló beszólások miatt nem mertem még nekiállni a dolognak...

2022. jan. 28. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

nem tudsz mégpedig:

a GL-ben kis vékony virsli kormány van főleg, abba nem stimmel se a ricni-fokszám se légzsák vezérlő elektronika összeköttetés nincs

a GC-ben már vastag kormány van de nincs légzsák azt ki lehet cserélni, vezető oldalon is illetve utas oldalon is a kis zsepi tartó lyukat befedik légzsákkal. Nekem is GL van de jobb szeretnék GLX-et.

2022. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Alfát 500ezer Ft.- alatt senkinek sem ajánlom, ha kezdő,ha nem..max. ha egy költséges hobbira vágyik.
2022. febr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!