Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélyként mennyi autót...

Magánszemélyként mennyi autót lehet adni-venni egy évben, ami még nem számít kereskedésnek?

Figyelt kérdés
Idén eladtam a régi autómat, és vettem egy másikat. Ez az autó nem annyira tetszik, ezért felraktam drágábban, ha elviszik elviszik, ha nem nem elven. Nagy meglepődésemre (jóval ár felett raktam fel az autót) hívtak, hogy jönnének megnézni. Ezután én fogok venni magamnak egy másik autót, de így már 2 autót vettem és adtam el idén. Ez nem lesz gond a navnál? Vagy be kéne jelentenem, mert hasznom van rajta?
2022. jan. 27. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a saját nevedre bejegyzett tulajdont.
2022. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
(~700.000 haszonról beszélünk)
2022. jan. 27. 23:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a nevemre vettem ezt a kocsit, és a következőt is nevemre fogom.
2022. jan. 27. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kifizetted a vagyonszerzési illetéket és rendesen a nevedet irattad akkor akár minden nap vehetsz új autót és adhatod el a régit, senkit nem fog érdekelni.
2022. jan. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha adózol a kutyát nem érdekli.
2022. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:
100%

Ha az érdekel, hogy mit mond a törvény:

"Gazdasági tevékenységnek számít az ingó értékesítés, amennyiben az üzletszerű, tartós, illetve rendszeres, tovább, ha ellenérték megszerezése irányul vagy azt eredményezi."

Két autó még nem rendszeres és nem tartós, pláne ha nem teszed meg minden évben.

"A magánszemélynek nincsen adókötelezettsége, amennyiben az ingó értékesítésből származó összes jövedelme nem több 200 ezer forintnál. Ha azonban az értékesítésből származó bevétele meghaladja ezt az összeget, akkor a 200 ezer forint feletti rész után meg kell fizetnie a 15%-os adót."

2022. jan. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ez a téma engem is érdekelne, ha minden legálisan történik, vagyonszerzési befizetve, biztosítás megkötve stb, akkor évente mennyi autó lehet legfeljebb ami tényleg nem szúr szemet a navnak?
2022. febr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:

#7

"évente mennyi autó lehet legfeljebb ami tényleg nem szúr szemet a navnak?"

Itt van egy értelmezés, hogy mi számít gazdasági tevékenységnek. Eszerint akár egy autó is lehet, ha azt továbbadási céllal vásárolod.

[link]

Hogy mit szúr ki a NAV? Ki tudja? Folytathat adatbányászatot az autóátírások között. Vagy ha más okból adó ellenőrzésed van és beírtad a hasznot az SZJA bevallásba. Vagy, ha nem írtad be, de utánanéznek.

2022. febr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!