Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfejes az autóm??

Hengerfejes az autóm??

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy z16xep motorkódú autóról lenne szó. KB. 2 hete el kezdett ingadozni az alapjárat,menet közben hírtelen gáz adásra bedadog, de viszont 2500 fordulat fölött minden rendben . El vittem ismerős szerelemhez, gépre dugta azt mondta rossz a szívósor 1113 kódot írja.na gondoltam még várom a fizut meg csináltatom :D . kb 4 napja indításnál rá kap aztán leállás rosszabbodott, visszavittem de ugyan azt írja a gép. Kiváncsiságból mértünk kompressziót a motorba a 12bar volt mindbe csak a 2-es hengerbe volt 6bar .az érdekelne engem hogy ezt a hengerrel a szívósor csinálta vagy fordítva?? Ha 3 hwngerben jó,de 1 hengerbe 6 bár van az mitől lehet, ilyenkor a kuka hengerfejes Vagy meg lehet menteni? Olajfogyasztasom az van de az autó nem füstöl ,nem fogy a víz..

2022. febr. 4. 20:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat:szerelmem= szerelőm :D
2022. febr. 4. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hengerfejtömítés, netán gyűrűtörés (bár akkor azért nem 6 bar lenne), inkább szelep tányér hiba, égés..

De aztán más is lehet..

2022. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
100%

Ha nem jó a kompresszió, akkor a gyertyanyíláson levegővel megfuvatva (egyszerűsített veszteségmérés) valahol kijön a levegő.

Ha gyűrűhibás, akkor elsősorban az olajpálca helyén.

Ha szelepszárszimmering, akkor az olajbeöntő nyíláson.

Ha valamelyik szelep sérült vagy nem illeszkedik, akkor a szívósoron vagy a kipufogón (értelemszerűen).

Ha hengerfejtömítés átszakadás miatt az égéstér a hűtővízzel kerülne összeköttetésbe, akkor ott. De szerintem attól nem romolna ennyire a kompresszió. Inkább az előző hibák valamelyike.

2022. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Egr és szívó oldali tisztítás után jó lesz.

Ez bizony kokszosodas...

2022. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Akkor szerintem szelep probléma van a háttérben.. 2hónapja cseréltem katalizátor mert tönkre ment . Ha felújitatnàm a hengerfejet, ezek mint pl.:szelepszarszimering vagy gyűrű hibás?? Mennyibe fájna ez nekem szivosorral együtt??
2022. febr. 4. 21:17
 6/6 krwkco ***** válasza:

Egyébként a P1113-as hibára elég sok találat van erre a motorra. Pl. 1113 hibakód keresésre.

Van egy video is, ahol egy román fickó megjavította. (Angol felirattal.)

https://www.youtube.com/watch?v=sZiaaPkKTGI

2022. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!