Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első jogosítvány megszerzés...

Az első jogosítvány megszerzéséhez egy szimpla B kategóriához komolyan vérvétel és EKG kell? Húgaimat a háziorvos csak szemésztre küldte el.

Figyelt kérdés

2022. febr. 9. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Engem most a hosszabbításnál elküldött szemészetre, laborba meg csinált ekg-t.

A szemészet érthetetlen, de időnként egy vérvétel meg ekg jogosítványtól függetlenül nem árt.

2022. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

A szemészet a legfontosabb, mi értelmetlen azon, kedves első?

A vizsgálatok köre attól függ, mit tart szükségesnek az orvos.

Aki soha másért nem kereste fel, csak jogsi miatt, ott esetleg megelégedhet egy minimális vizsgálódással.

De pl. krónikus betegséggel élőnél egy csomó más dolgot vizsgálhat, vizsgáltathat.

2022. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én esetemben volt értelmetlen. Színtévesztés miatt küldött, az meg nem szokott változni. Pontosan olyan a színlátásom, mint az első jogosítvány kiadásakor volt. A szemész sem értette, hogy mit keresek ott ezzel.
2022. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

A sok f.ogyatekos miatt akik agyilag halottak illetve az keptelen normalisan vezetni mert felnek pl 50km/h-val menni na azoknal mindig elgondolkozok hogy a f.aszba kapott jogositvanyt illetve hogy a doki miert nem kuldte el egy teljes vizsgalatra hogy soha az eletebe ne szerezzen jogsit.

A mai vilagban mar barki kaphat jogositvanyt. Se rutin vizsga nincs se semmi konkretan a jogsi utan kezd el megtanulni (mar ha megtanul) vezetni az illeto..

Aztan ezekbol lesznek az olyan videok hogy nem mer bele menni a korforgalba mert uristen jonnek az autok.

2022. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hypno ***** válasza:

#4


Azért kamionra nem osztják csak úgy a papírt, aztán ott is előfordulnak dolgok

[link]

2022. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előfordul de egy kamiont jóval nehezebb vezetni mint egy személyautót. Több tonnával jó pár m hosszú teljesen más az egész. Na aztán még kamionosok közt mekkora tuskók vannak..
2022. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Valószínű azért küldött el mert még életedben nem voltál se vérvételen vagy nagyon régen és EKG-t sem árt időnként ha baj van még ha csak kezdődő időbe derüljön ki, ez nem kellaz alkalmasságihoz és valószínű azért küldött el most mert legalább bementél hozzá.
2022. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Jó szemét a dokitok, valószínűleg kibacásból csinálja ezt.
2022. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is ez a kategória vagyok. Igaz nem első jogosítvány, hanem hosszabbíttatni kellett. De nem voltam beteg, még csak náthás sem az utóbbi 10 évben. Így egyetem alatt nem volt olyan, hogy nem mentem be órákra, gyakorlatra, vagy most munkahelyemen sem vettem ki azért szabadságot, mert nincs semmi panaszom, csak úgy hobbiból elmegyek az orvoshoz diskurálni.

Ezért küldtek engem is vérvételre. (10 éve voltam utoljára.) Utána küldtek EKG-ra. (Az életemben nem voltam még.) Szemészetre érdekes módon nem küldtek. Igaz nincs gond a látásommal, szemüvegem sincs. Helyben kellett csak számokat leolvasni egy tábláról. De ezt évente csinálják a munkaegészségügyi vizsgálaton is. Aztán még alvásvizsgálatra is el akartak küldeni. De erről szerencsére sikerült lebeszélnem a háziorvost, mert teljesen jól alszom.

Most is azt állapították meg, hogy nincs semmi bajom. Valószínűleg a következő 10 évben sem fog látni.

2022. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Vérvételen ilyenkor mit szoktak nézni? :)

2022. febr. 10. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!