Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntetnek a rendőrök ha...

Megbüntetnek a rendőrök ha sima led csíkot rakok a lámpa búrába menetfény funkcióval?

Figyelt kérdés
Gondolom le a köd lámpa mellé lehet rakni ledes menetfényt azzal nem lehet baj nem? De ha szét szedem a búrat és végig huzok belül egy csíkot azért szólnának?

#autó #LED #menetfény #Gisgugyarendőrök
2022. febr. 10. 09:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
#10 Tompítottat sem tudják megfelelően használni. Van aki csak a helyzetjelzőt használja helyette de van aki semmit.
2022. febr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyolcasnak adok igazat. Ha az emberiség több évtized alatt nem képes megtanulni, mikor (és miért) kell felkapcsolni a tompítottat, akkor nem további variációkat kell a mezei paraszt kezébe adni, amit még kevésbé fog felfogni, hanem gyújtásra automatikusan felkapcsolni a tompítottat. Kész, probléma megoldva.

A menetfény meg hasonló marhaságok csak bohóckodás. Most már amúgy is a legtöbb autó ledes fényszóróval jön ki, még amiatt sem lehet rinyálni, hogy kiég, évente vehetek új izzót hatszáz forintért (ami mellesleg a szarrágás csimborasszója).

2022. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
#12 pontosan, egyetértek
2022. febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%
#12 Ez teljesen igaz. Ezért van legtöbb új autóban automata funkció a világítás kapcsolónál, és némelyikben kikapcs állás nincs is.
2022. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%

#14, az automatával az a baj, hogy - legalábbis amivel én eddig találkoztam - pont nem tompítottat kapcsol, hanem menetfényt, ami hátul nem világít.

Továbbá a mezei paraszt véletlenül sem fog automatát kapcsolni, mert "nehogymá egy attomata mongya meg micsinájjak."

Közvetlen tapasztalat, családon belül: - Miért nem kapcsolsz tompítottat? - Miért, ilyenkor kéne? - Pfffbazze. Miért nem használod az automata állást? - Mert nem tudom mi az.

És hidd el, az emberek nagy része ilyen. Nem automata állás kell a kapcsolón, mert az már túl bonyolult.

Egyébként a csak elöl világítás koncepcióját sem értem. Direkt azért van a tompított / menetfény, hogy az autó jobban észlelhető legyen. Milyen hátránnyal járna, ha a hátsó helyzetjelzőt is kapcsolná az első menetfényhez?

2022. febr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!