Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford focus immobiliser hiba?

Ford focus immobiliser hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy 2003-as évjáratú 1. Generációs Ford focus. Pár napja a mosatas utan mentem vele majd hirtelen kigyulladt minden műszerfal visszajelző világítás auto lassulni kezdett. Felre alltam leallitottam benne mindent, a motorháztetőt fel nyitva csont szaraz motortert lattam illetve semmi egyéb hibat nem véltem felfedezni. Inditoznam az autot de a kulcs el forgatása során semmi nem tortent, gyujtasra rakja csak, önindító nem forog. Otthon megpróbáltuk a tobbi kulccsal az eredmény nem valtozott. Akksirol direktbe adtunk az oninditonak pozitívat ekkor a mágnes behúzott de nem tekert. Az osszes relet es biztosítékot at neztuk de semmiben nem talaltunk eltérést fázis merovel is vegig mertünk mindent. Szeretnem megúszni auto villamossagis nelkul mivel apukám villanyszerelő es meg az autókhoz is ert de ilyet meg nem látott. Utana olvasasok utan lattam hogy az imo ha nem jol mukodik, Marmint a vevő egység akkor sok mindent letilthat. Okozhatja esetleg az imo a problemam?

2022. márc. 16. 06:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Van rendes testelése a motornak, mert ha az indítomotor behúzómágnese behúz, akkor tekernie is kellene, mert abban van a motorjának kapcsolója. Szóval első körben meg kéne nézni, hogy a kaszni meg a blokk közti testkábel rendben van-e?
2022. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 krwkco ***** válasza:

Ha az immo nem működne, akkor tovább villogna a kis piros lakat.

A Focusoknál gyakori, hogy egy forrasztás kontakthibát okoz a műszeregységben.

De ez nem magyarázza, hogy közvetlen feszültségre a mágnes behúz, de az önindító nem teker. Ebben az esetben mekkora a feszültség az önindító nagyáramú + pontján?

Egy szót sem írtál az akkumulátor feszültségéről. Terheletlenül, terhelve.

A plussz kábel rejtett törése is szóba jöhet.

2022. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!