Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdőként érdemes figyelnem a...

Kezdőként érdemes figyelnem a fordulatszám mérőt, vagy felejtem el?

Figyelt kérdés

Estét kívánok mindenkinek, Üdv! :)


Ti mit gondoltok,mondtok érdemes kezdőként figyelnem a fordulatszám mérőt és úgy elindulni közlekedni vagy felejtős? Netalán rászokok és akkor később gond lesz vagy?

-Szívó benzin autóról van szó. Köszönöm a tanácsokat



2022. ápr. 13. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Fölösleges
2022. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Felesleges.
2022. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Én még "haladókent" sem nézem, soha egyetlen autónál sem néztem, pedig vezettem már párat. Érezni fogod ha rossz az autónak, rángat, zúg. Érdekességként rá nézhetsz, de jobb ha az utat figyeled helyette.
2022. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem, nem az alapján kell váltani, hanem hallani kell a hangján hogy már hangos, akkor kéri hogy válts, vagy szenved, akkor meg hogy visszaválts.
2022. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan figyelheted. Segít abban, hogy megtanuld a motor hangját különböző fordulatokon. Hamar fog menni csak hang alapján a váltás.
2022. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

En ellenorzes kepp rapillantottam amikor ugy ereztem,hogy valtanom kell.

Ezzel nagyjabol berogzult eleg hamar,hogy milyen hangnal eri el az auto azt a szintet,hogy valtani kell.par het volt amig ra-ra pillantottam.

2 autot vezettem az elejetol kezdve,egy nagyobb es egy kisebb motorral szereltet.mindkettonel mashol kell valtani,nemsokra mentem volna csak a fordulatszam mero nezegetessel

2022. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MGéza ***** válasza:
27%
Ha összeszoksz az autóddal akkor tulajdonképp mindkét főműszer majdnem fölösleges, hangból tudni fogod melyik sebességben kb mennyi a fordulatszám, abból meg a sebességet. Lejtőn és emelkedőn érdemes rápillantani, ott azért kicsit más hangja lesz.
2022. ápr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Te tudod, hogy szükséged van-e rá. Törvény nem tiltja.

Én annak idején az oktatóautóban soha nem azt bámultam. Később az első saját autómban nem is volt és nem okozott gondot.

2022. ápr. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Majd az oktató megtanít. Nem véletlenül van ott
2022. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne szokj rá, hogy az alapján vezess. Érezd az autót, figyeld a motorhangot, a gázreakciót.
2022. ápr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!