Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a legjobb megoldás?

Melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Használni évekig egy kocsit, pl megveszek egy 5-10 éves megkímélt kocsit első tulajdonostól, vagy egy 5 éves kocsit szintén első tulajdonostól, amit 1 évig használok és 1 év után újra veszek egy másikat? Tehát arra lennék kíváncsi hogy 5 év körüli kocsi és minden évben váltok, így elkerülhető a nagyobb hiba miatti szervíz, vagy jobb megoldás használni egy kocsit amíg megy? A kocsi váltásnál mindig átírási költség, eredetvitsgálat stb, de azt csinálja sok ember hogy inkább ezt a megoldást válassza, mert 1 év alatt nem jöhet elő nagy probléma, ha csak össze nem törik.


Tehát mi a jó megoldás? Folyamatosan váltani, vagy egyet használni amíg megy?


2022. ápr. 14. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki a költségeket és magad is rájössz hogy mennyibe kerül a sok csere bere.
2022. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mennyibe kerül, bár ezzel kapcsolatban kioktatott valaki hogy nem az a hatékony megoldás amit én csinálok hogy évekig használok egy kocsit, hanem mindig váltani kell, mert így éri meg és így nincs nagy szervíz költségek.
2022. ápr. 14. 20:48
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Ha még új autóról beszélnénk, hogy kihozod szalonból és használod 2-3 évig és cseréled arra azt mondom oké... tényleg kicsi a rizikó, hogy a gatyád rámegy!


De egy 5 éves autónál már bármi kijöhet, nem tudod, ki és hogy használta előtte, mennyire tartotta karban 5 év kb pont elég arra, hogy ha pl hasonló tulaja volt, mint ahogy te állsz az autóhoz, hogy ne kelljen rá költeni rommá lehet tenni egy gépet!


Meg amúgy ha tényleg volt gazdája, ott is ott van a természetes amortizáció! Lehet nálad kotlik be a turbó, kettőstömegű, részecskeszűrő, akármi ami többszázezres tétel! Szóval ilyet max varázsgömbből lehet kiolvasni, hogy 5 éves autó mindig tuti vétel!


Egyébként szerintem, ha veszel egy kocsit és rendbe rakod, és évekig használod, az kevésbé rizikós, mint mindig pörgetni egyet a rulett keréken, bízva abban, hogy mindig a piros szín jön ki!


Csak a saját példámat tudom mondani én egy tényleg korához képest kevés kilométeres prémium kocsit vettem, jó nem 5 éveset hanem 7 éveset 500km megtétele után 1,2 milliót költöttem rá! Ez mondjuk egy limitált darabszámú kocsi, de magát az elvet akarom cáfolni!

2022. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3, én sehogy nem állok ehhez a témához, mert nekem 2004-es kocsim van első tulajdonostól, amit 4 évig nem nagyon használtak, nincs kihajtva és jó állapotban van, költeni csak a küszöb rozsdásodásra kellett, nekem ez még elmegy 5 évet gond nélkül. Nem azért tettem fel a kérdést, hanem a véleményekre vagyok kíváncsi, mert van olyan ismerősöm aki évente cseréli és váltig állítja hogy így a jó. Teszem hozzá ő is második tulajdonos majdnem minden cserénél. Eddig még nem volt motorhiba nála, de olyan rövid ideig használja hogy fel se merülhet nagy gond. Van egy másik ismerős, neki 2003-as 2 literes passat volt, nagyon szép állapotban, de sok kilométeres és már ahogy vitte haza a kocsit, érezte hogy kuplunghiba van. 140 ezer lett volna a javítás, 800 ezerért vette, úgy döntött eladja. Megvette tőle az ismerőse ugyanannyiért, de már ő is árulja.


De nyilván egy kuplung nem megy tönkre ha finoman kezelik. Nálam még nem volt kuplungcsere 10 év alatt.

2022. ápr. 15. 15:20
 5/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

#4 a Kupllung is egy kopó alkatrész időnként cserélni kell, szóval ez így egy baromság, hogy nem megy tönkre ha finoman kezelik! Az, hogy nálad nem ment tönkre kb semmit nem jelent, mennyit mész 1 évben? Milyen autóról van szó?


Egyébként nem téged akartalak bántani, elnézést, ha úgy jött le!


Itt magával az elvel volt bajom, hogy nincs olyan, hogy mindig tuti vétel egy autó csak a kora miatt!


Annyira sok összetevős egy használtautó vásárlás, hogy erre mint az élet sok egyéb területére nem lehet tuti receptet adni, ha lenne ilyen angol tudósok megmondták volna! (ha érted az iróniát)

2022. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem megyek vele napi 100 kmt, de használva van. Annak aki váltás közben fogaskereket számol, ott sűrűn lehet kuplung csere, de finom vezetési stílussal nem egyhamar lesz kuplungcsere. Nekem Skoda van, és azt mondhatom makulátlan állapotban van most is.


Aztán fene tudja ki teszi jól, de én is annak a híve vagyok hogy addig kell használni egy kocsit amíg megy és ha 10-15 évig kisebb hibákkal működik, még úgy is jobban megéri mint évente átírás költségei és egyebek.

2022. ápr. 15. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!