Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat 500 vagy Mini Cooper jobb?

Fiat 500 vagy Mini Cooper jobb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 19. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
A mini egy elég jól elcseszett BMW konstrukció, ennek megfelelő a szervíz igénye, és annak a díja.
2022. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem mindkettő jó

(figyeld meg, ide fog jönni az a hülye megkérdezni hogy milyen magas lány/fiú fér bele, meg izmosság alapján) :D

2022. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mindkettő problémás, de az olaszokat legalább könnyebb szerelni
2022. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
A mininél minden jobb..
2022. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy melyik jobb.


1) Miben jobb? Megbízhatóságban? Minőségérzetben? Menettulajdonságok terén? Helykínálatban?

2) Melyik generációkat szeretnéd összehasonlítani? Az ős 500-ast az ős Minivel? Vagy a legújabb generációkat?


Ha a modern Miniről és modern 500-as Fiatról beszélünk, akkor alapvetően a Mini egy lényegesen minőségibb, drágább autó, annak minden előnyével és hátrányával. A Miniket jó vezetni, rendesen sportos (és emiatt feszes, nem túl kényelmes rossz utakon) a futóművük, és nem csak az S és JCW sportmodelleknek, hanem a "mezei" változatoknak is. A beltér anyaghasználata BMW-s (azaz elég jó, főleg a méretosztályán belül), alacsonyan, sportosan ülsz.


Az 500-as Fiat nem egy kifejezetten jó autó, nem egy példányban ültem már. Nagyon cuki, nagyon csajos, de a beltér minősége nem jó, a helykínálat kisebb mint a Miniben (az egész autó kisebb), sportosságról csak az Abarthnál beszélhetünk. A robotizált váltót nagyon messze érdemes elkerülni, másodpercek telnek el esetenként két fokozat között, rendesen bólogat az autó. A modernebb Minik megkapták az iDrive egyszerűsített, kicsit butított változatát, de továbbra is nagyon jól használható rendszerek vannak bennük, míg a modernebb 500-as Fiatok az olasz autókra jellemző uConnect rendszert kapták meg, ami... hát, a legnagyobb jóindulattal is gyenge közepes, de inkább maga a borzalom, nem lehet tőle figyelni az útra, nem logikus, nem gyors, nem jó használni, és hát ez egy lényeges szempont.


Persze, szervizköltségre mivel a Mini egy "prémiumautó", hiszen BMW, így kicsit drágább. De a luxusnak mindig ára van, és a Minire szerintem nem túlzás azt mondani, hogy prémium, aki nem hiszi, legegyszerűbb ha csinál egy ShareNow profilt és beül egybe a sok közül amit lehet náluk vezetni. De a régebbiek is hasonlóan jók.


Csak azt kerüld, amelyikben a hírhedt Prince motorok vannak. De azt nagyon messziről.

2022. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A második generációs Mini-k N14-es motorjaikkal volt nagyon sok probléma. Az N18-assal sokat kijavítottak. Ekkora szerezte a rossz hírnevét az egész márka. Az első és a harmadik generációs Mini-kről nem sok rosszat hallani, csak tipikus BMW, az alkatrész tud drága lenni. Én nagyon szeretem ennek ellenére. Vezetni jó, kényelmes. (N14-esem van)
2022. jún. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!