Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Profibb sofőrök. Ti hogyan...

Profibb sofőrök. Ti hogyan tudtátok azt megszokni, látni, érezni, hogy az autó eleje merre van? A volán mögötti rész teljesen oké, viszont nem látom úgymond, hogy a másik része, hol van az autónak kívülről.

Figyelt kérdés

Ilyenkor igazából az van, hogy jobb fele megyek le az útról, közel menve az útpadkához.. Ezt hogyan tudom megtanulni, hogy jó helyen tartsam az autót?

Tanuló vagyok még, az oktatóm próbál rávezetni mindenféleképpen de valahogy nem megy...



#autó #érzés #útpadka #Jogsimleszremélem
2022. ápr. 20. 19:43
 1/9 Vortrex ***** válasza:
100%
A tükrökben látod a két fehér csíkot magad mellett, azzal el tudod helyezni magad a térben, amíg az agyad hozzászokik és beidegződik.
2022. ápr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csakis sok-sok vezetéssel fog jönni. Egy idő után érezni fogod és kész.
2022. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Olyan helyeken van a gond ahol csak az út közepén van felfestve a fehér csík.

Illetve mikor tolatok.. Bármennyire is nézem a tükröt, nem tudom mennyire kell hátramennem. Ezt esetleg hogyan tudnám javítani?

2022. ápr. 20. 19:59
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából ezeket oktató mind elmondja, csak van amire valahogy nem tudok ráérezni
2022. ápr. 20. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
A távolba nézz, oda ahova menni akarsz+ a tükrökben látni hogy mennyire mész a felezőtől vagy az út szélétől.🤷‍♂️
2022. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:

Tehát párhuzamosan állsz az út szélével és tolatva akarsz beállni pont a szélre. Ha már mögötted parkol egy autó, akkor azt kell figyelned. Ahol a jobb oldala van, kb. ott az út széle. Neked is odáig kell kimenned.

Ha nincs mögötted autó. Akkor a manőver kezdetekor még látod, hogy milyen messze vagy az út szélétől. Elkezded középfelé vinni az orrát. Akkor kell kezdeni visszaforgatni a kormányt, amikor az orr kb. kétszer olyan messze került az út szélétől, mint amennyire a kezdetnél volt. De ezt csak most találtam ki, mert egyébként én is érzésre csinálom.

Ha kipróbálod, lehet hogy kiderül, hogy elég pl. másfélszeresre kivinni az első sarkát, de legalább van valami viszonyítási pontod, amihez időzíteni tudod az irányváltást.

2022. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a tükrök rosszul vannak beállítva. Pl. hátrafelé mikor padka mellé állsz, nem látod a jobb tükorben a padka és a kocsi közötti távolságot.
2022. ápr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátrafelé sem látod a kocsi lökhárítóját, szóval ott is érezni kell, mint előre
2022. ápr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szokni kell. Amúgy én friss jogsival tudatosan úgy csináltam mindig, hogy a jobb tükörben néztem, hogy adott szitációkban mennyire van még az autó jobb oldala az út szélétől. A tükörben nagyon jól látszik. És akkor mindig viszonyítottam, aztán megszoktam teljesen már, hogy nem kell nézni. Szélesebb, és keskenyebb autókban sem. Persze most is ha szűk helyre parkolok, vagy úgy kell kifordulni, hogy centikre van az autó eleje valamitől, akkor nem szégyellek előre hajolni, hogy lássam az autó elejét.
2022. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!